peugeot 207'nin yeni yüzü olarak tanıtılmıştır.
satış fiyatları rakiplerine göre uygun görünmektedir.

en ucuz 208 208 ACCESS 1.2 PureTech 82 hp FL - 41.950tl'lik satış fiyatına sahiptir. bu fiyata a segmenti bir araç dahi bulmak zor.

en alınabilir olan 208 ACTIVE 1.6 HDI 92 hp ETG6 FL (dizel - otomatik - full) versiyonunun satış fiyatı ise 59.200tl'dir.

tek eksisi direksiyonun kadranları kapatmasıdır, kadranları görebilmek için akrobat falan olmanız gerekir.
direksiyonu dışında herhangi bir eksik göremediğim arabadır.
segmentine göre yalıtımı da plastik kalitesi de iyidir. direksiyonun şekli de güzeldir ama ergonomik olarak hatalıdır. lcd ekranı güzel çalışır. otomatik şanzıman biraz tepkisiz de olsa beklentileri karşılar.
Fiyat/performans eğrisinde ezip geçmekte olan otomobil. Şu an segmentindeki arabalara bakınca en mantıklı seçenek gibi görünüyor.
dizel manuel giriş donanımlı bir tanesine çok uygun yakıt tüketimi açısından sahip olmak istediğim araçtır. 1.4 hdi motoru, tatlı duruşu ve minik direksiyonu bu arabayı çekici kılıyor.
1.6 thp motora sahip olanları (Peugeot Rcz ve Mini'lerdeki motor) 156, 200 veya 208 hp güce sahiptirler. Makyajdan önceki 208 gti 200 hp iken güncel model 208 hp'dir.
Kısa süre önce küçük bir makyaj operasyonundan geçmiştir. (2015 2. Çeyreği)
Otomatik vitese sahip olanlarının 2-3 senelik kullanımda şanzımanının değiştiği, yokuşlarda kaydırma yaptığı, özellikle de yokuşlarda paralel park etmenin oldukça zor olduğu söylenen araba.

Ayrıca 110 km/s sonra direksiyonun oldukça hafiflediği, arabanın rüzgarlarda savrulduğu falan söylenmiş. Ufak segmentteki hatchback araçlarda bu savrulma olayı kronik zaten, aynısı benim Clio'da da var. bu arabalarla 110-120 km/s'den hızlı gitmek biraz risk, özellikle de yol biraz dağınık ve eğimliyse. Kasa olarak oldukça hoş ve bence VW Polo'dan falan çok çok güzel, ama otomatik vitesiyle ilgili yazılan çizilen her şeyden sonra, alınacaksa manuelinin alınması mantıklı oluyor.
1.2 PureTech 110 hp EAT6 tam otomatik seçeneğininin Ağustos ayı itibariyle ülkemizde satışa sunulacak olduğu model.
Merakla beklenen 1.2 PureTech motor ve EAT6 ikilisinin yanında bir de GT Line donanım paketleri satılmakta artık. Bunların tamamını kısa da olsa test etme şansım oldu ki şimdiden benim için en makul seçenek olduklarını söyleyebilirim.
Peugeot 208 1.2 PureTech EAT6 ağustos 2016 itibarıyla satışa sunulacak

Avrupa’da Peugeot’nun en çok sattığı modeli olan Peugeot 208, Ağustos ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulması planlanan EAT6 (6 kademeli Efficient Automatic Transmission) Tam Otomatik vites seçenekli 110 beygir gücündeki yeni benzinli PureTech motoru ile ürün gamını genişletiyor. Euro 6 normlarına uygun PureTech motor seçenekleri ile Peugeot 208, yakıt tüketimi ve emisyon salımları açısından sınıfının liderliğine yerleşiyor.

Daha da dikkat çekici olarak, bu performans Peugeot’nun standartlarına uygun bir sürüş keyfi sağlayarak gerçekleştiriliyor. Puretech motor, manuel vitesli ve tam otomatik vitesli versiyonlarında karma parkurda 4,6 litre yakıt tüketimi ve 107 gr/km CO2 salımı gerçekleştiriyor. Bu teknolojik gelişmeler Peugeot’nun Avrupa ürün gamının CO2 emisyonu ağırlıklı ortalamasını azaltıyor ve markanın Avrupa çevre dostu markalar sıralamasında ilk üç arasında yer almasını ve PSA Grubunun da CAFE liderliğini almasını sağlıyor.
2017 1.2 otomatik en boş donanım modeli beni tatmin etmemiş otomobil. Kapılarda kullanılan plastikler çok kalitesiz. Aracın iç kokusu iyi değil bayıcı bir kokusu var. Direksiyon çok hissiz. Otomatik vites çok kararsız sanal bişeyler dönüyor hissediyorsunuz. Arkasını beğendim güzel diz mesafesi sunuyor.

Onun dışında 1.2 otomatik seçeneği gayet mantıklı bir seçim olacaktır özellikle bayanlar için. Ama bir erkek olarak almayın bunu sizi kesmez.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri