1998 - 2010 yılına kadar üretilmiş olan Peugeot'un b segmenti otomobilidir.
Cabrio, hatchback ve station wagon karoserleri ile üretilmiştir. Fiyat/performans oranı olarak bir çok arabayı zamanında solladı. Direksiyon hissi güzel, frenleri fena değildir. Trim sesleri biraz fazladır.
En hızlı versiyonu ise Peugeot 206 rc'dir.
Yıllar Türk halkı olarak üstünden inmediğimiz otomobillerdir.
Benim bildiğim bunların boyası biraz sorunlu idi, bir çok otomobilde güneş yanığı oluşmuştu.
Yedek parçaları bedavadan biraz pahalı, ön takımı kolay dağılan halkın sevdiği otomobildir.
O kadar kült bir model haline gelmişti ki yıllar sonra 207 üretilmesine rağmen 206+olarak yeniden piyasaya çıkan modeldir.
Tasarım yılının üstünden bu kadar sene geçmesine rağmen hala güncel modellerin yanında külüstür gibi durmayan,Peugeot'nun en çok satılan modeli. Ancak fransız üreticilerin kötü şöhretini hakedercesine mekanik anlamda sorunları kroniktir. 1.4 benzinli otomatik versiyonunun yakıt tüketimi neredeyse 1.4 HDİ versiyonunu ikiye katlar.
Bütün bunların yanında halen tasarım anlamında ki artıları sebebiyle ve 2.el piyasasında ki uygun fiyatıyla otomobil sahibi olmak isteyen genç kitle tarafından ilgi görmeye devam ediyor.
(bkz: otoban faresi)
Biraz fazla kronik sorunu olan araba.
Ama 1.4 hdi olanları inanılmaz az yakıt tüketir. Kronik sorunları olmasaydı kendisi çok iyi bir öğrenci arabası olabilirdi. Son olarak kendisinin çok eğlenceli bir reklamı vardır.
en güzel reklamlardan birine sahip peugeot modeli. 206
1.4 hdi olanlarına göz kırpıyorum bu aralar. bir öğrenci olarak cezbediyor beni. bu hafta sonu oto pazarındayım, hayırlısı artık.

tabii 1.2 clio veya crdi getz bulursam fikrim değişebilir.
206+ olanı makyajlı 206 denilebilir.
1.4 otomatik benzinlisi kışın 12 litre benzin tüketen modeldir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri