crossover segmentinde, nispeten uygun satış fiyatları ile ilgi çeken 2 otomobilin karşılaştırmasıdır. renault captur teknik özellikleri burada, peugeot 2008 teknik özellikleri ise burada.

kabin konusunda 2008 küçük direksiyon simidi ve ergonomisi ile bir adım önde benim için. captur'un kabini daha hareketli ve daha renkli ama malzeme kalitesi daha düşük. ayrıca captur'da kullanılan torpido gözü yolcu varken açılmıyor, büyük bir kullanışsızlık var.

içerideki ferahlık konusunda kesinlikle captur daha başarılı, 2008 bu konuda biraz daraltıcı. bagajda işler değişiyor, 2008'in yükleme eşiği ve yüksekliği captur'dan daha başarılı.

motor ve şanzıman konusunda da renault captur önde. edc şanzıman ve 1.2 litrelik turbo beslemeli motor hemen hemen her beklentiyi karşılıyor. 2008'de 1.6 litrelik dizel ünite otomatikleştirilmiş şanzıman ile satılmakta. peugeot motor ve şanzıman konusunda biraz başarısız kalıyor.

süspansiyon konusunda captur rakibine göre çok sert. 2008 hem süspansiyon sisteminin sessizliği hem de yumuşaklığı olarak çok daha başarılı.

benim tercihim 2008'den yana olurdu, captur'da ergonomik hatalar ve süspansiyon sistemi sorunu var. ha yok edc gibi çift kavramalı bir şanzıman istiyorum derseniz tercih captur olmalı.
tümünü gör
ilgili galeri