1941 yılında devlet tarafından kurulan akaryakıt istasyonları zinciri. petrol ve petrol ürünleri satın almak, ithal etmek ve stoklar oluşturup pazarlamasını yapmak amacıyla kurulmuş.

2000 yılındaki özelleştirme kapsamında doğan holding bünyesine dahil olmuş ve 2010 yılında ise avusturya merkezli omv -österreichische mineralölverwaltung- şirketine satılmış.

logosu ağzından alev çıkartan bir kurt olan firma, türkiye'nin en büyük perakende istasyon ağına sahip. 2000'e yakın istasyon ile hizmet veren şirket, öte yandan havalimanlarında ikmal üniteleri ile havacılık sektörüne de katkıda bulunuyor.
türkiye'de sürdürülebilirlik açısından risk taşıdığı nedeniyle yabancı sahipleri tarafından tekrar satışa çıkarılan şirket.

kâr marjının giderek düşmesi ve sektör üzerindeki baskılar nedeniyle gözden çıkartmışlar.

yeni sahipleri olarak adaylar ise; opet ve sacar grupları.

kaynak
sektöründe bir numara olan pompacı. bence koç holding'e ait opet'e satılması hoş olur. azeri yatırımcılar elinde ne olur bilemeyiz. en azından opet'i piyasadan tanıyoruz.
her daim tercih ettiğim akaryakıt istasyonu.

satışına gelirsek, türkiye'nin en büyük istasyon ağının bu kadar kolay satılamayacağı belliydi. hatta biraz yılan hikayesine dönmek üzere. tüm dünyada petrol fiyatları dansöz gibi oynarken, bu kriz ortamında kimse elini taşın altına sokmak istemiyor belli ki. gerçi insanların kolay kolay vazgeçemeyeceği bir sektör ama rakamlar büyük olduğundan talipliler yatırım bankalarından destek bekliyor.
satışıyla ilgili olarak yardımcı olması için, orta avrupa'nın en büyük petrol ve gaz şirketi olan omv ag'nin, morgan stanley'i devreye soktuğu söylentileri dolaşan benzinci.
kaliteli çalışanlara sahip firma. en azından bana denk gelenler hep öyleydi. bugüne kadar hiç kaba bir davranışla veya sorunla karşılaşmadım. istasyona yanaştığımda güvensizlik hissi asla oluşmuyor.
satışının uzamasının altında sanırım akaryakıt kaçakçılığı yapıldığına dair iddianamenin kabul etmesinin yattığı şirket. 2001 ile 2008 yılları arasında yurtdışından gelen yakıtlarda usulsüzlük yapıldığı ve vergi kaçırıldığı iddia edilmiş. tam 47 kişi hakkında örgütlü kaçakçılık suçlamasıyla yargılama olacak. belki de omv'nin satış sebebi aman başımız ağrımasın kaygısıydı. bilemedim.

haber linki
Forum Erzurum’da Alışveriş Sizden, Akaryakıt Petrol Ofisi’nden!


--- spoiler ---
Forum Erzurum’da 3 – 16 Ekim tarihleri arasında aynı günde ve tek seferde yapacağınız 200 TL ve üzeri alışverişinizde, 20 TL değerinde Petrol Ofisi’nden akaryakıt veya otogaz bizden hediye!

Erzurum’da alışveriş ve eğlencenin adresi Forum Erzurum, harcadıkça kazandırmaya devam ediyor. Forum Erzurum ziyaretçileri 3 – 16 Ekim tarihleri arasında, aynı günde yapacakları 200 TL ve üzeri tek seferlik alışverişlerinde Petrol Ofisi’nden 20 TL değerinde akaryakıt / otogaz kazanıyor.

Harcadıkça kazandıran kampanyalar Forum Erzurum’da sizleri bekliyor…
--- spoiler ---
"ödegeç" ile araç içinden inmeden kredi kartınızla ödeme yapabilmenizi sağlayacak olan firma.
Dizelini ve otogazını deneyimlemedim ama benzinini başarılı buldum. Bana performanslı ve tüketimi düşük geldi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri