her geçen gün zam haberlerinden sonra aklıma takılan psikolojik sınırdır. varil fiyatlarındaki düşüşe tam sevinecek iken bu sefer de dövizin inanılmaz yükselişi ile baş başa kaldık.

şimdi benim bildiğim psikolojik sınır 5 tl idi. yani 5 tl'yi kabullenebilmiştik zamanında (varil fiyatları şimdikinin 3 katıydı). petrol fiyatları geriledi, hatta artık stabil bile diyebiliriz. ama üstün zekamıza hiç bir devlet ayak uyduramadığı için kendimizi abuk sabuk krizlerin içinde bulduk.

şimdi burada önemli olan halka bu petrolü ne kadar pahalı satabilecekleri. her fiyata satamazlar, kıllandırmadan alıştıra alıştıra gömmeleri lazım.

bence psikolojik sınır 5.50 tl. bunun üstüne çıktığı anda işin rengi değişecek gibi geliyor. siz yazarların da fikirlerini önemsiyor ve merak ediyorum.
Bilmiyorum benim beklentim çok mu "insanlık dışı" olur ancak isteğim "devletin aldığı vergi oranını yarı yarıya azaltarak" 3 lira seviyesinde olması bence ideal olan sınır.
ülkemizin başındakiler paramızın değer kaybettiğini, ekonomimizin kötüye gittiğini kabul etmiyor ki. Hatta doların yükselmesi ekonomi bakanına göre bazı kesimleri etkilememiş bile :)
Kısaca psikolojimiz kalmadı ki sınırı olsun. Herşeye alışırız ülkecek isterse 10 lira olsun.
akaryakıtta sabit vergi o kadar yüksek ki petrolün fiyatı devede kulak kaldığından varil fiyatı katlamalı değerler değiştiğinde bile bizde kuruş oynatıyor. benzinin 5,5 liraya gelmesi için doların 7 liraya ya da varil fiyatının 8 katına felan çıkması lazım herhalde diye düşündüğüm durum.
Benim için 3.5 TL olan sınırdır . Ancak 10 TL de olsa bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri