Petlas'ın beğenerek kullandığım kış lastiği modeli.

Ses ve fren konusunda ortalama bir performansa sahip olmasına rağmen, viraj kabiliyeti, su tahliyesi ve ıslak zemin performansı konusunda çok başarılı. Fiyatı da oldukça uygun. Kış lastiği almayı düşünenlere tavsiye ediyorum.
şaşıracaksınız belki ama milano'da reklamlarda sürekli görünen lastik. Velox sportunu 4 mevsim olarak kullanıyorum. Bence de petlas fiyat/performans açısından piyasanın üzerinde lastikler.
ön yargılarını yıkıp kullanan,şahsım da dahil performansına bayıldığım lastiktir.
Bu kadar övüldükten sonra aramaya başladığım lastiktir.
Ölçü sıkıntı tabi, 245/30/19.
forumlarda hakkında ciddi bilgi kirliliği bulunan lastiktir. direk kullananlar övüp övüp bitiremezken, kulaktan dolma bilgilerle konuşanlar da sakın alma, petlas pişmanlıktır ucuz etin yahnisi olmaz vs nidaları ile dolaşıyorlar. açıkçası karasız kalmış durumdayım. birincisi insanımız ithal mala yerlisinin iki katı para ödediği için ister istemez kendisinin en doğru olduğunu düşünerek hiç kullanmadığı lastik hakkında atıp tutuyor. tam tersinden baktığımızda ise alıp kullanan insan da yine aynı haklı çıkma psikolojisi ile en iyisinin petlas olduğunu savunuyor. yeni aldığı lastiğin yaklaşık ilk 300 km aşırı kaygan olduğunu bilmeyen adam taktığım andan itibaren hiç yol tutmuyor diyor.

bu hafta sonu taktıracağım. kısa orta ve uzun vadedeki tecrübelerimi her zamanki gibi kendim edineceğim ve sözlüğe aktaracağım.
185/55 R14 bir takım kullandığım lastik. f/p ürünüdür bence.
Fiyat-performans olarak iyi,kuruda kendini salıvermeyen,ıslakta başarılı, karda eh işte,buzda vasata yakın performans gösteren kış lastiği. İstanbul gibi kışın etkilerini aşırı hissetmeyen illerde gönül rahatlığıyla kullanın efenim. Ama buzlu dik yokuşlarda dikkat edin.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri