Yerli malı,yurdum malı lastik firması.
1976 tarafından devlet tarafından açılan fabrika, 1989 yılında ilk lastiğini üretmiştir.
Ardından özelleştirme furyasına katılan PETLAS, 2005'den itibaren Abdulkadir Özcan himayesine geçmiştir.
2.000.000 m²'lik alan üzerinde yer alan 350.000 m²'lik kapalı alana sahip fabrikada her türlü kara taşıtı lastiğin yanı sıra savaş uçağı lastiği de üretiyor.
Aynı zamanda AbdulkadirÖzcan "AKO" bünyesinde bir çok dünya markası da yer almakta ve bu fabrikalarda üretilmektedir.
(bkz: dunlop)(bkz: falken)(bkz: toyo)(bkz: coopertires) ve bir kaç jant markası.
Ayrıca petlas markası, avrupaya starmaxx adı altında aynı lastik farklı model isimleri ile pazarlanmaktadır
F/p olarak iyi sayılabilecek lastikler üreten firmadır.
Güzel kış lastikleri üreten firma.
(bkz: petlas snow master w651)
kış lastiği iyi;
yazlık lastiği yetersiz olan firma.
(tecrübeyle sabittir)
"Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı" dediğim başlıktır.
Ki zaten Petlas"ın kalitesi tartışılmaz.
Ben köyde büyüdüm, köyümüzdeki herkes traktörüne özellikle Petlas alırdı çok sağlam diye.
Yıllarca sorunsuz kullanırlardı.
Eğer çiftçi forumuna girerseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.
Arabayı yeniden aldıktan sonra yurtdışındada ilk işim yerli markamız Petlas"ı takıp gezmek olacak.
a milli futbol takımı'na bir seneliğine sponsor olmuş lastik tedarikçisi. giderek büyüyorlar.
otomobil kazandıran bir kampanyaya imza atan firma.

--- spoiler ---
PETLAS VE STARMAXX KIŞ LASTİKLERİ OTOMOBİL KAZANDIRIYOR!

Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) amiral gemisi Petlas ve Starmaxx lastiklerinin kazandıran kış lastiği kampanyası başlıyor. Bu yıl Petlas veya Starmaxx kış lastiklerini tercih eden sürücüler, Mercedes – Benz GLA 200 veya Mazda MX-5 kazanma şansına sahip olacak. 1 Eylül – 31 Aralık 2016 tarihleri arasında 4 adet lastik alımında geçerli kampanyada, her 400 TL’lik alışveriş ile çekilişe katılma şansı elde edilecek. Otomobiller, Ocak ayında Ankara’da yapılacak törenle sahiplerine teslim edilecek.

KIŞ KAPIDA ARABALAR YOLLARDA

Araç sahipleri için kış mevsimi hiç bu kadar avantajlı olmamıştı. Petlas ve Starmaxx kış lastikleri, Türkiye’ye özel tasarım sırt desenleri, yüksek çekiş ve frenleme emniyeti ile güvenli sürüş keyfi sunarken, özel kampanyası ile kazandıracak. Kışın zorlu koşullarında güvenli sürüş keyfi yaşatan Petlas ve Starmaxx kış lastikleri, sürücülere Mercedes – Benz GLA 200 ve Mazda MX-5 kazanma şansı da sunuyor. Petlas ya da Starmaxx kış lastiklerini tercih eden ve birlikte veya ayrı ayrı tek seferde 400 TL ve katları tutarında (her 400 TL için bir şifreli kart) 4 adet lastik alan herkes Mercedes ve Mazda için çekilişe katılabilecek. Yapılacak çekilişle binek, hafif ticari ve 4X4 araçlar için Petlas kış lastiği alan şanslı 3 kişi 2016 model Mercedes Benz GLA 200, Starmaxx lastiği tercih eden şanslı 2 kişi 2016 model Mazda MX-5 Power kazanacak.
Katılımcılar, fiş veya fatura karşılığında kasalarda verilecek üstü kapalı şifreli katılım kartında bulunan şifreyi, ad-soyad, adres, fiş/fatura no ve tarih bilgileri ile birlikte tüm GSM operatörlerinden 6635 kampanya hattına kısa mesaj göndererek veya lastiklerini Petlas’tan alanlar www.petlas.com.tr internet sitesindeki, Starmaxx’tan alanlar ise www.starmaxx.com.tr internet sitesindeki formu doldurarak çekilişe katılabilecek.

Kazanan talihliler 6 Ocak 2017 tarihinde noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenecek. Sonuçlar 10 Ocak 2017 tarihinde kamuoyuna açıklanacak. Kampanya kapsamında verilecek otomobiller, Ocak ayında Ankara’da yapılacak törenle sahiplerine teslim edilecek.

AKO markalarının geçen yıl düzenledikleri kampanyada binek araç çekilişi talihlileri Ankara’dan Orhan Erdem, Deniz Aydın, İstanbul’dan Hüseyin Özcan, Tellioğlu Mühendislik, Eskişehir’den Halil Ayaz, Sivas’tan Asgürmum Basın Yayın Şirketi ve Kayseri’den Fatih Uzun olmuştu.

Aynı kampanyada ticari araç çekilişi talihlileri ise Ankara’dan Akdoğanlar Rotbalans ve Jant, İstanbul’dan Sultan Otomotiv, Adana’dan Tutarlar Lastik, Sivas’tan Gürün Otomotiv ve Tokat’tan Çelikpar Akü şirketleri olmuştu.
--- spoiler ---
snow master lastikleri fiyatına göre oldukça başarılı lastik markası. Önümüz kış çok para vermeyeyim ama işimi görsün diyorsanız denemelisiniz.
Casual Purpose için f/p lastik markalarından biridir. Yazlık lastiklerinin yağmur performansı başarılıdır dadik asfaltta kuruda kötüdür. Yol sesi biraz alır, uzun yolda kafa şişirebilir. Lastiğin karakteri bana biraz bridgestone sert hamurlu lastiklerini andırıyor.
Kış lastiğinide yaz lastiğinide 2 senedir kullanıyorum. Kış lastiği o paraya alabileceğiniz en iyi f/p ürünlerindendir.
Yaz lastiği olarak pt741 kullanıyorum.Frenlemesi vasata yakın. Kızaklaması bol. Cayır cayır abs ile geziyorum. Ama ucuz. 195-50-15 ölçüsünde 4 tane lastiği sök tak balans dahil 500tl'ye aldım. Yani aracınız torklu veya sürekli patinaja kalan bir araçsa alın gitsin. Sarmayı azaltmaz ama yıpransada içiniz acımaz tw değeri 380 idi bendeki lastiğin yanlış hatırlamıyorsam. Ticari taksiniz varsada alın erimez kolay kolay. Benim lastiklerim 50.000kmde ve dişlerinde aşınma var ama az. Sürekli yan gezen rwd sahibi kardeşlerimizin arka lastikleri için güzel tercih olur.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri