• / 2
Genellikle maddi durumun yetersizliğinden dolayı kafaya giren, daha sonrasında bağımlılık yapabilecek olan hareket. Bazı ortamlarda 'genel evden kadın kurtarmak' gibi değişik tabirler ile de anlatılır.

Şasi ve airbag'lerde problem yoksa bence alınabilir, sigorta şirketleri saolsun artık her hasara pert vermeye çalıştığından dolayı temiz denebilecek otomobiller bulabilmek mümkün.
(bkz: metal yorgunluğu)

Edit: tabii araca rollcage yaptırıp kullanacaksanız lafım yok
Umrumda olmayan durumdur, benim için alacağım bir arabanın kazalı olup yada olmaması, pert kaydı olup yada olmaması umrumda değildir.
Satmak için almıyorum.
kazalı araba almak. toparlaması yüksek maliyet tutacağından bazı sigorta şirketleri uğraşmayıp aracı perte çıkartmayı uygun görüyor. lakin aracın bir çarpışma veya kazadan dolayı bu duruma geldiği gerçeğini değiştirmiyor.

günümüz arabalarında tamponlarında darbeyi absorbe edici tırnaklar&kıskaçlar vardır. ilk darbede bunlar patlar, aracın katlanmasını engeller. şimdi görünüşte fazla bir zarar olmasına karşın içten patlayan bu parçalar, ikinci bir çarpışmada işlevsiz olacak. biri arkadan çarptı mı, arka koltuğa kadar gelebilecek. sigorta şirketleri belki de bu parçaların pahalı olmasından dolayı uğraşmayıp perte çıkartıyorlar.

bu aracı almak, güvenlik anlamında ne kadar sağlıklı olabilir ki?
Alıp parça olarak satanların yüksek kar elde ettiği eylem.
Pertten alınan otomobilden de ihaleden alınan otomobilden de hayır gelmez..
Kim niye alir bilemedim?
Türkiye'de araba alan-satan (sadece meslek anlamında değil boş boş ikinci el araba bakanlarda dahil) her hangi birine "pert kayıtlı" dediğiniz anda adamlar öcü görmüş gibi kaçıyorlar. Sonuç olarak arabadan emin iseniz kullanmak için alınabilir ama satarken çok uğraştırır.
Sasi ve direkleri duzgun islem gormemis olani rahatlikla alinabilir. Sanildiginin aksina 2. Elde ugrastirdigi soylentisi tamamen uydurmadir. Hatta belli piyasasi olmadigi icin tam bir surpriz kupondur kendisi. Macera aramayayim aldigim fiyatin 3 5 altina satayim kullandim sonucta derseniz, boyasizlardan daha hizli satildigini gorursunuz.
Alınmaz! Belli ki o arabayı normal piyasasında alacak gücün yok. O arabanın herhangi bir arızasında aracı ucuza aldığın için parçayı ve işçiliği ucuza vermiyorlar ve ülkemiz şartlarında o maliyet senin belini büker. Bir takım lastiği bile kişiyi o ay sıkıntıya sokar. Varsın motor sesi içeri gelsin, dijital klima olmasın ama seni malın kölesi etmesin.

Alınır! Maddi durumun iyidir, hali hazırda d segmenti aracın vardır, şehir içinde markete pazara tarlaya bahçeye giderken kullanmak, seni sıkıştıran taksiciye dolmuşçuya araba çizildi ezildi kaygın olmadan yol vermemek için alınabilir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir