12 Eylül 1973 ABD doğumlu sinema oyuncusudur. Ölümü 30 Kasım 2013 günü bir trafik kazasında olmuştur.

Hızlı ve Öfkeli serisinde canlandırdığı eski fbi ajanı Brian O'Conner rolü ile ün salmıştır. Oyunculuk hayatından önce de bazı suçlar işlediği bilinmektedir. Gerçek bir otomobil tutkunudur. Hatta eskiden gerçekten yarıştığı da söz konusudur.

Hızlı ve Öfkeli serisindeki ününden dolayı bu süre zarfı içerisinde de birçok aksiyon filminde oynamıştır fakat hiçbiri Hızlı ve Öfkeli kadar tutmamıştır.

Hızlı ve Öfkeli serisinde rolü ve oyunculuğu üzerine uzun uzun konuşulabilir. Şayet benim bütün otomobil tutkumu aldığım şahıs kendisidir. Ölümü ile şahsi bunalıma girmeme sebep olmuştur. Gerçekten derinden etkilemiştir beni.

Kendisinin Hızlı ve Öfkelideki rolünden etkilenen her şahıs japon otomobili ve özellikle skyline hayranı olur.
"bir gün hızdan ölürsem, arkamdan ağlamayın; çünkü muhtemelen ben gülüyor olacağım" sözüyle andığım rahmetli oyuncu.
Öldüğü gün ilk duyduğumda inanmadığım, 7-8 kişiyi arayıp sorduktan sonra ailemden birini kaybetmiş gibi üzüldüğüm kişi. Benim için önemi farklıdır. Hayatımda hayallerimi yani hayatımın ta kendisini şekillendiren kişidir.

Ayrıca muazzam bir garajı vardır.
Hepimizin bir dönem kafaya taktığı seride oynar kendisi (bkz: hızlı ve öfkeli). İnsanlar bazen öyle şanslar yakalıyor ki hayatlarını tamamen değiştiriyor . Denildiği gibi ondan önce bazı filmlerde oynamıştır 2001 den beri başka filmlerde de oynamıştır ama ismini duyunca hemen bir skyline gelir aklımıza Hızlı ve öfkeli'den bile önce . Diğer filmlerinin de çoğunu izledim ama isimlerini sorsanız bir beklerim düşünmek için .

Çok erken çıktı çok seri onsuz bitecek gerçekten çok üzücü . Oysa ki filmde last funeral demişti :(
Özellikle ilk Hızlı ve Öfkeli filmlerindeki TIR'ın altından geçme karşılıklı giden arabalarda geri giden arabayı sürme gibi yetenek isteyen sahnelerde dublör kullanmaması. Veya efsane spor arabalardan oluşan kolleksiyonu petrolheadlerin kalbini çalmasının sebebidir.
olm çok seviyordum ben onu yine duygulandım bak. vefat ettiği bi hafta nerdeyim kimim bilmedim desem yeridir. Arkadaşlarla birbirimizi aradık telefonlaşıp acımızı paylaştık.. Son filmin son sahnesi ciğerime ciğerime işleyip ağlamama sebeb oldu. (halbuki öyle sulugöz biride değilim) sinemadan koşa koşa çıktım :(
Benim gibi petrolhead bir arkadaşımla hızlı ve öfkeli 7'den çıkıp tam olarak ikimiz de arabalarımızla aynı sahneyi paylaştık. Ben e5den devam ettim o da cevizliye saptı. Resmen aynı sahne oldu ve içimiz cız etti. Evlat acısı gibi koydu kaldı. Hala arada videolarını açıp açıp seyrediyorum, üzülüyorum, içimde ukte kalıyor.

İşte bu tüm duyguları size yaşatabilecek aktör kişisi.
kendini bu kadar sevdirebilmiş ender aktörlerden biriydi. bir oyuncuyu çok beğenebilirsiniz ama böyle gönül bağını çok az kişiyle kurabilirsiniz. paul abimizin 2011 yılında çekilen ve daha önce hiç yayınlanmamış gtr macerasını izledim az önce. bu duyguyu paylaşan arkadaşlar için;

godzilla ve paul walker videosu
Brian O'Conner rolüyle genç ve hız tutkunları olarak bizler için efsanedir.Bir neslin EVO - STİ - GTR sevgisi/tutkusu varsa bu adam başlıca nedenidir :)
Gerçekten ölüm haberini aldığımda gözümden yaşlar akmış olan petrolhead oyuncu.
Bugünse 4 yıl oldu...
Allah gani gani rahmet eylesin...
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri