pist üzerinde yaptıklarıyla son yıllarda şüphesiz formula 1 yarışlarına en çok heyecan katmış pilot.

yaptıkları hatalar sonucunda her ne kadar kötülense de aslında maldonado saf hız açısından gayet iyi bir pilot. bu konuda hamilton veya raikkonen'den aşağı kalır bir yanı bulunmamaktadır. ama hesaba katmadığı bir türlü bu konuda yaklaşımını değiştirmediği bir husus var. o da, formula 1'de her şeyin saf hızdan ibaret olmadığıdır.

maldonado eğer bu yaklaşımını biraz olsun olumlu yönde değiştirip, hırsıyla değil de aklıyla aracı kullanmaya başladığı takdirde çok daha iyi sonuçlar elde etmesi zor olmayacaktır.

ama söz konusu maldonado olunca pek bir değişim beklenemiyor kendisinden. şimdiye kadar başından onca negatif olay geçmesine rağmen bu yaklaşımını değiştirmediyse bundan sonra da çok büyük bir olay olmadığı müddetçe bu tutarlı olmayan yaklaşımını değiştirmeyecektir.

kesinlikle hızlı ve fazlasıyla hırslı bir pilot. altında istediği türden bir araç olduğunda neler yapabildiğini 2012 ispanya gp yarışında görmüş olduk. yarışın son stintinde 20 küsür tur boyunca arkasından baskın süren alonso'ya izin vermeyip hata yapmadan galibiyeti almasını başarmıştı.
böyle iyi sürüşlerini yeniden gösterebilmesi için yapacağı tek şey hızını ve hırsını dizginleyerek kontrol altına almasıdır.

ayrıca formula 1'de de uğursuzluk getirdiği için 40 yıldır hiçbir takım ve pilot tarafından kullanılmayan 13 numarasını bu yıl kendi isteğiyle kullanması onu bu yönden de sevmeye değer bir durum. son olarak 2016 sezonunda koltuk bulamayarak formula 1'de şimdilik yarışamamaktadır.
tümünü gör
ilgili galeri