gece veya gündüz, karda veya çamurda her an her köşe başında ne zaman ihtiyacınız olsa belirmesi bi "R" sesine bakan abilerdir.

ne zamanki park ederken kör noktadan emin olamasam, aracı bulunduğu yerden çıkarırken döner mi sürter mi ikileminde kalsam hemen karşımda onlardan birini buluyorum. "aldın aldın, gel gel" diyerek sizi düştüğünüz ikilemden kurtarıp bir eyvallah çakıp başka hayatlara başka parklara küçük dokunuşlar için oradan uzaklaşıyorlar...
Bu amcalarin cok gizli bir lobisi ve inanilmaz gelismis teknolojileri var zor durumda olan parketmeye calisan arkadaslarin yanina isinlaniyolar milimetrik olcumler yapan lensleriyle geell geel gell kurtardin diyerek yardimci oluyorlar ayrica bazi dizi film ve renklam filmlerindeki alakasiz R harfi bu amcalara aittir baska bir rivayete gorede her carsamba aksamlari ain yapip sanziman yagi icerler.
Gerçekten de her köşe başında rastlanabilen, iyi niyetli abilerdir. Birinin yardıma ihtiyacı olduğunu anladıkları an hemen "gel gel gel, hafif sağ yap, kurtardın tamam gel gel" diyerek gününüzün daha iyi geçmesine yardımcı olurlar.
Sensörü olmayan arabalara melek gibi hızır gibi yetişen park melekleridir. Bazıları yanlış çalışır, mahallenin ayyaşıysa falan yanlış görür ve sürteceği yerde gel gel der, sürttükten sonra da aval aval bakarsınız (bkz: Swh)

Yine de sözlük tarihinde açılan komik başlıklardan birisi olabilir.
genellikle emekli abilerimizdir. canları sıkılır, halkla muhabbet edebilmek için her fırsatı değerlendirirler. yurt dışında kendilerinden bulmak oldukça güçtür.
Hala iyi insanların kaldığını gösteren abilerdir
bu kişiler aslında sen, ben, bizizdir. park esnasında zorluk yaşayan bir insan gördüğümüzde istemdışı süper kıyafetlerimizi giyerek bu araçların yanına yaklaşır ve sorunu çözerek hayatımıza devam ederiz.
Her mahallede en az bir tane vardır, önce iki eli arkada bağlı olarak sizi izlerler park edemediğiniz anlayınca yardıma koşarlar. Özellikle acemilerin hızırı diyebiliriz. Tecrübelisine denk gelmezseniz yardım ediyim derken hızlı hızlı "gel, geeellll" diye bağırarak sizi telaşa sürükleyebilirler.
"Kıvırda comen" diye bir Alman sürücüye park ettirmeye çalışan türk gördü bu gözler... Samimiyetini sevdiğimin dayısı iyi ki varsın.
Düşünsenize karşınızda bir makine, sizin el hareketlerinize, sesinize göre hareket ediyor, duruyor. kızıldenizi yaran musa gibi hissediyorlar bi nevi. Kontrol manyağı tatlı abilerdir. Bir keresinde farketmedim bu abiyi, zart diye parkettim arabayı, eli havada kalmıştı, tam bir hayal kırıklığı! Kolaylıkla park edebilecek durumda da olsam ihtiyacım varmış, o olmasa bu berbat durum bitmeyecekmiş gibi dudaklarımı ısırıp göz teması kuruyorum abiyle "yönlerdir beni abi yoksa çarpacam" bakışıyla. Siz de böyle yapın mutlu edin insanları.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri