Fren pedalına aniden tam olarak basmanın eğitim jargonundaki ismidir.
Genelde insanlar bunu yaptıklarında abs'nin devreye girmesinden korkup ayaklarını fren pedalından çekerler, bu da facia'ya sebebiyet verir.
normal kullanıcıların trafiğe çıkmadan önce bir kaç kez denemesi gerektiğini düşündüğüm olay.
ilk başlarına geldiğinde bu yüzden çok korkarlar, halbuki o fren onları hayatta tutan fren olacaktır. böyle bir durumda fren pedalı ne kadar içeri girebiliyorsa o kadar ittirilmelidir.
Abs olmayan araçlarda tekerlerin kilitlenmesine sebeb olabilir. Bu yüzden abs'nin davranışını taklit ederek yani fren pedalını bas çek şeklinde pompalıyarak duruş sağlanmalıdır.
son zamanlarda araç üreticileri panik fren anındadörtlü flaşörleri devreye sokarak arkadan gelen sürücüleri uyarır
İntercity akademi'de nasıl doğru yapılır öğrendiğim tekniktir. Pedalı kırarcasına tepesine binmek gerekir. bunun için de doğru oturuş pozisyonu şarttır.
Abs'siz bir arabada fren yapmanın ne kadar zor olduğunu intercity sürüş akademisi'inde deneyimlemiştim. O gün bugündür abs'siz araba arıyorum. Panik fren çok ayrı bir zevk.
İntercity sürüş akademisinde nasıl yapıldığını öğrendiğim ve bir süre sonra garip bir şekilde hoşuma gitmeye başlayan şey. Fren pedalını tabandan çıkartmaya çalışırcasına köklemek terapi gibi
Daha önce belirtildiği gibi arabayı kullanırken yakın oturmak ayıpmış gibi uzaktan yayla gibi kullanıyorsanız tam manasıyla gerçekleştiremeyeceğiniz teknik.
Otomobil kullanmaya yeni başlamış kimselerin öğrenmesi gereken ilk olay. Bundan daha önemli başka bir eğitim yoktur. Yeni otomobil kullanmaya başlayan kişiler frene sert bastıklarında devreye giren abs yüzünden fren pedalına yeterli baskıyı uygulayamazlar. Pedal bacaklarını ittikçe onlarda ayaklarını pedaldan çekerler. Bu sebepten dolayı ilk öğrenilmesi gereken eğitim panik frendir.
ihtiyaçlar dahili dışında abs'siz araçta yapılanı mükemmel keyiflidir. Tabii ki umarım abssiz araçta yapmanız gereken bir durumla ömrünüz boyunca karşılaşmazsınız. Şayet araba kızaklarken yüreğiniz de kızaklıyor haberiniz olsun.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri