Rakamsal olarak pek benzemeselerde iki aracında "unique" olması nedeniyle yapılan arabalisozluk.com karşılaştırmasıdır.

Cinque:
Dediğim gibi; Pagani'nin 2009 yılında ürettiği bana göre en güzel ve en nadir arabasıdır. 7.3 litre hacimli AMG V12 motoruyla 671 beygir güç ve 784 Nm tork üreten arkadan çekişli araç tam 3 saniyede 100 km/s hıza çıkarken son sürati 360 km/s ile sınırlandırılmıştır.
Tüm Zonda'lar özeldir. Hatta aslında tüm Pagani'ler özel, fakat bu o özel araçlar arasında bana göre en nadir ve en özel olan. 1205! kg. Mükemmel aerodinamik. Kusursuz tasarım. Hiç bir zaman eskimeyecek ve her geçen zaman dilimi daha da değerlenecek bir efsane.

LFA Ring Pack:
Her ne kadar Japon olsa da bana göre yarım alman ruhu taşır, bu araç sadece Nurbürgrin'de en iyi dereceyi elde etme amacıyla yapıldı. Mükemmel bir ses, o nadirlik hissi, tescilli yarış ruhu. 4.8l V10, FR düzen, 570 HP / 480 Nm, 3.7sn 0-100 değeri, 326 km/s son sürat. Bu araç Ring'de 918'in arkasındadır.

Sonuç:
Yok. Aslında bu bir karşılaştırma olarak çok saçma bir karşılaştırma olurdu; Eğer gözlerimiz sadece rakamları görmekten ibaret olsaydı, ruhlarımız ve hislerimiz olmasaydı. Ama biz petrolheadiz ve bu iki araca saygı duymayan herhangi bir petrolhead olacağını zannetmiyorum. İki "unique" araç arasından benim seçimim ise her ne kadar LFA'ye aşık olsam da az önceki ruh olayından dolayı Cinque derdim.
tümünü gör
ilgili galeri