Yetkili servislerin abuk sabuk fiyat politikaları nedeniyle insanların yöneldiği servislerdir.
Genellikle daha uygun fiyata daha iyi hizmet alırsınız. Aracınızın işlemleri gözünüzün önünde yapılır.
yetkili servislerin sürekli çamur attıkları servislerdir.
Bosch bu sektörün bim'i olmuştur. Her mahallede rastlayabilirsiniz. Yetkili servislere göre bir nebze ucuzlardir. Fakat benim tavsiyem kendi ustunizi bulmanizdir.
Yetkili servislerin artık daha uygun fiyatlara servis hizmeti vermesiyle vurgun yiyen işletmelerdir.
Yetkili varken özele gitmek için başka sebepler gerekiyor artık.
ustam var kafam rahat diye gecen ikinci elcilerin tercih etmediği yerlerdir. Yetkili servis kalitesinde işi yarı fiyatına yaptığını düşündürtür. Fakat bazen yetkililer daha ucuz olmaktadır.
Arkadaşımın hyundai aracında olan sorun için Yetkili servis 900 tl istemiştir. Arkadaşım bu fiyat üzerine korkmuş hiç yetkiliyi aramamıştır. Yetkili servisi ısrarımla arayan arkadaşım aynı arızayı 500 tl ye çözümlemiş bana da yemek ısmarlamıştır. Total de 570 e mal olmuştur.
Genellikle işleri ucuza çözdüğü için tercih edilir. Ama bence asıl kritik nokta arabanızı tamir edilir yada bakım yapılırken görebilmeniz, sanayi ortamı gibi muhabbet edebilmenizdir. Çok büyük firmaların yetkili servislerinde bile skandallar yaşanabilirken ben arabamı görmeyeceğim bir yere veremem.
Bir çoğunu yetkili serviste yetişip kendisini geliştiren ustalar açar. O yüzden yetkili servisten daha iyidir. Özellikle iyi bir yer bulduğunuzda diyaloğunuz da gelişti ise giderek gözünüzün önünde herşeyi istediğiniz gibi ince eleyip sık dokuyarak yapabilirsiniz. Kendi parçanızı götürüp taktırabilirsiniz.
Bazıları artık yetkili servislerden bile daha kazıkçı duruma gelmiştir. Hele sebebi biraz muallak arızalarda yetkili servis kafasıyla onu değiştirelim-o da olmadı bunu değiştirelim yoluna giderler. Periyodik bakımlar için de artık yetkili servislere yaklaşacak fiyatlar istemeye başladılar, bilinen-alışık olunan yerler dışında gidilmesini tavsiye etmemekteyim.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri