evet bu bir şikayet başlığıdır. bu adamlar öğrencilerini motosiklet sınavına sokamıyorlar ya da sokmuyorlar bilemiyorum. özet geçeyim.

10 Aralık 2016'da bu adamlara başvurdum, ücretin bir kısmını o gün yatırdım hesaplarına, bana 15 gün içerisinde sınava gireceğimi söylediler. yani bundan yaklaşık 4 ay önce.

bugün 3 Nisan 2017 ve ben hala sınava alınmadım. sürekli bir bahaneleri vardı, ters çıktım, şimdi de telefonları açmıyorlar.

kıytırık bir direksiyon sınavına adam sokamıyorsan, bırak bu işi kardeşim uğraşma çok.

gelişmeleri buradan aktaracağım.
Motosiklet ehliyeti olmadan motosiklet kullanan bir yazarımıza dert olmuş durumdur. (bkz: Swh)
Şaka bir yana bu aralar hem ehliyet sınavına girmek hem de sınavdan sonra randevu almak çok sıkıntılı bir süreçtir.
Konudan bağımsız olarak söylüyorum; ülkemizde sürücü kursları, dershaneler gibi kuruluşlar tamamen para kazanma odaklı olup, sizi yolunacak kaz olarak gördüklerinden her türlü skandalı yaşamanız mümkündür, aldırmayınız.
Gariptir ki sürücü kurslarının çoğu konu motosiklet ehliyeti olduğunda 'abi biz sadece bilenleri kursa alıyoruz' gibi bir tribe giriyorlar. Zira öğretmek gibi bir sorumlulukları olmadığını düşünüyorlar, haliyle pratik ders vermiyorlar ve kalırsanız sorumluluk kabul etmiyorlar. Bir diğer kısmı da sadece sınavı geçecek kadar öğretiyor. Bu yüzden motosiklet ehliyeti almayı düşünen arkadaşlara adam akıllı motosiklet kullanmayı öğreten, (en azından başlangıç seviyesinde) fakat biraz daha pahalı olan kurslara gitmelerini öneririm. Zira ehliyeti bir şekilde alsanız da o başlangıç seviyesi eğitime vereceğiniz para+ dandik kursa verdiğiniz para aynı hesaba geliyor.
an itibariyle sınavı başarı ile verdiğimden dolayı dosyamı bana 50tl karşılığında vermeyi teklif eden kursun skandalıdır. evet, utanmadan para istiyor. karşılığında fatura isteyen bünyeme de yine utanmadan 'öyle bir şey yapamıyoruz' diye cevap veriyor. aldım dosyamı, o da babayı.
türk insanını özetleyen bir skandaldır.
Herhangi bir resmi şikayette bulunuldu mu merak ettiğim başlık. Meb denetliyordu sanırım sürücü kurslarını. Herhangi bir sürücü kursu diğerlerinden çok da farklı değil maalesef, güzel memleketimde profesyonellik seviyemizin manzarası..
bunlar da ilginizi çekebilir