Bir süredir dikkatimi çeken mevzu aklıma gelmişken başlığını açayım dedim.

Hem çok komik hem de bir o kadar absürt olan mevzu. Ortalıkta devletin büyük bir yapısı ve onun otoparkı varsa eğer, etraftaki tüm yollara park yapılamaz tabelası asılır.

Bunun öyle komik olan bir örneği var ki hatta sizler için yakında fotoğraflayıp buraya atabilirim.

İstanbulda yaşayanlarınız bilirler Anadolu adalet sarayını. Çok lazım adalet sarayı. E5de görüneninden arka tarafı bildiğiniz sessiz sakin bir semt idi. Hatta gecekondular falan var. Arka tarafındaki caddede, abartmıyorum yaklaşık 1km'lik yolda 25 metrede bir park yapılmaz tabelası var. Tamam hadi neyse, bu caddenin sağ tarafı gecekondu mahallelerine çıkıyor. Adamlar gecekonduların her birine park yapılamaz tabelası dikmişler. İçeri girince 25 metrelik aralık 10 metreye düşüyor.

Peki neden? Evet doğru tahmin ettiniz. Adalet sarayının kendi otoparkı var. İspark işletiyor sanırım. Evet "işletiyor" ama insanları.

Olay o kadar komik ki, gidip gören varsa zaten anlayacaktır demek istediğimi. En kısa zamanda da fotoğraflarını çekeceğim.

Çok komik çok.... Fakat ağlanacak haldeyiz ne yazık ki.
ispark'ın üstlendiği bir başka rezillik. nişantaşı'nda da buna benzer bir durum var.
ispark'a park etmeyip park yeri aramak gibi eylemi boşuna yaptığımızı gösteren bilgi. hani boş yere aramayın, arasanız da bulamazsınız.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri