--- spoiler ---
İkinci el araç ticaretinin sadece bu işle ilgilenen tacirler ile esnaf ve sanatkârlar tarafından yapılması amacıyla hazırlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı”, otomotiv sektöründe olumlu karşılandı.

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan, düzenlemenin ikinci el araç ticaretini hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyeceğini ifade etti. Gülan, “Bugüne kadar da satılan araçlarda bir garanti zorunluluğu vardı, ancak içeriği belirsizdi. Şimdi bu yönetmelik ile beraber garanti konusu da netleşecek. Ayrıca, ikinci el araçlarda ekspertiz raporu da zorunlu olacak” dedi.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar iseyeni düzenlemenin, ikinci el ticaretini kurumsal olarak yapan kurum ve kuruluşlara olumlu yönde katkı sağlayacak bir içeriğe sahip olduğunu söyledi. Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök de söz konusu düzenleme sayesinde tüketicinin ikinci el araçta daha güvenerek alışveriş yapacağını, ikinci el otomotiv piyasasının hareketleneceğini açıkladı.
--- spoiler ---

kaynak: haberturk

tümünü gör