10 Nisan 2014 günü kurulmuş olan Otomotiv Gazetecileri Derneği, Türkiye’de otomobil ve otomotiv hakkında yazarak ve yayın yaparak geniş kitlelere ulaşabilen gazeteci ve yazar tüm medya mensuplarının oluşturduğu bir dernek. OGD üyeleri, düzenli olarak, Türkiye’de otomobil müşterilerinin daha iyi bilgilendirilmesi, otomotiv gazeteciliği etiğinin korunması, mesleki disiplin ve informatik çalışmalar yapmak üzere toplantılarda bir araya geliyorlar.

Bugün ise 2016 yılının en iyi otomobilini seçmek üzere İstanbul Parkta bir etkinlikte yer alıyorlar. Instagram üzerinden Pist Günleri sayfasından fotoğraflara ulaşabilirsiniz
Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'Yılın Otomobili' seçimleri dün İstanbul Park'te gerçekleştirildi. 73 otomotiv gazetecisinin üye olduğu OGD seçimlerindeki adaylar şu şekildeydi:

Audi A4, BMW 7 Serisi, Fiat 500X, Fiat Egea, Ford Mondeo, Ford Mustang, Honda Jazz, Hyundai Tucson, Jaguar XE, Kia Sorento, Land Rover Discovery Sport, Mazda CX-3, Mercedes GLC, Mercedes C-Coupe, MINI Clubman, Opel Astra, Renault Talisman, Renault Kadjar, Skoda Superb, Ssangyong Tivoli, Subaru Levorg, Volvo XC90.

Jüriler otomobilleri hem pistte hem de özel hazırlanmış parkurlarda kullandılar ve oyları ona göre verdiler. Seçimin sonuçları 28 Mart tarihinde açıklanacak, merakla bekliyoruz :)
Ülkemizde gazetelerin ve haberlerin objektif olmamasına alışmamız kaydıyla yadırganmayacak şekilde her arabayı övenler topluluğu. Bunda bari objektif olmayı başarsaydık diyeceğim de belki de yüzlerce enrtyde sebeplerinden bahsetmişizdir.
Finale kalan 7 otomobil belli oldu: Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90.

Kazanan 19 Nisan'da açıklanacak :) Bence Astra ya da Superb alır.
cenevre fuarı öncesi ödülü kapan opel astra k'nın türkiye'de de yılın otomobili olacağını gösteren finalistleri seçen dernek.
22 otomobilden finale kalanlar şu şekilde: Audi A4, Fiat Egea, Hyundai Tucson, Opel Astra, Renault Talisman, Skoda Superb ve Volvo XC-90.

Kazanan 19 Nisan'da açıklanacak :) Bence Astra ya da Superb alır.

bkz: OGD- Otomotiv Gazetecileri Derneği
Bana kalırsa finale kalanlar arasında ödül alması gereken araç xc90 ancak tahminim Astra olacağı yönünde
bu yılın otomobilini skoda superb olarak belirleyen topluluk.
Yukarıda da görüleceği gibi 27 Mart tarihinde Astra ya da Superb alır demişim :) Superb aldı, eh biz de mi oy verseydik napsaydık bilemedim ki?
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri