Altın çağ mı bilmiyorum ama bir değişim döneminde olduğumuz kesindir dediğim önermedir. Evet 90'lı yıllardaki hızlı otomobiller, 60'lı yıllardaki Muscle Car dönemleri gibi zamanlar da oldukça ilginçti- ilginçmiş. Günümüz ise daha önce düşünemediğiniz olayların otomobillerle buluşması anlamında enteresan, aynı zamanda süper car ya da hyper car konusundaysa kesinlikle altın çağdır.

Üreticiler gün geçtikçe teknolojinin farklı yararlarını buluyor ve bunu biz kullanıcıların hizmetine sunuyor. Turbonun ekonomi için kullanılabilmesinin çözülmesi, silindir kapatma teknolojisi, otonom sürüş için yapılan çalışmalar, gövdelerin giderek hafiflemesi gibi özellikler bunlardan bazıları.

Bu arada 10 yıl önceki otomobillerle günümüz araçlarının arasındaki farkın da giderek açılmasının nedenlerinin başında bu olay geliyor kanımca. Teknoloji inanılmaz hızlı ilerliyor ve artık otomobillere online güncellemeler yapılmaya başlandı çünkü bugün çıkan yeni bir teknolojiye hemen 2 yıl sonra ekleme yapılıyor.

Ben bir ara bu elektrikli araçların bir devrim gibi gelip tüm içten yanmalı motorları yok edeceğini düşünüp korkmaya başlamıştım ama neyse ki uluslararası fuarlarda yeniden içten yanmalı motorlara yapılan yatırımlar ve yeni buluşlar buna daha zaman olduğunu ortaya koydu.

Güzel zamanlardayız bence, değerini bilmek lazım derim...
tümünü gör