Her aracın üretim amacını anlatan başlık.

renault megane rs 225 - pist kassın, virajlarda yol tutsun diye tutulmuş hot hatch

citroen c1 - az yaksın, şehir içinde park sorunu olmasın, iş görsün

citroen c5 - otomatik vitesi vites atamasın, az da yakmasın, gitmesin de diye üretilmiş olan araba
Volkswagen Golf - Aman ses çıkarmıyım, konforlu konforlu gidelim, hatta azıcık zengin de hissedelim.

2006 Honda Civic 1.6 otomatik - 'bu benzini hemen içmeliyim kimseye bir şey kalmamalı'
Ep3 typer- Biri toda headers ve düz boru taksinda 1-2-3 ıslakta kesici yapalım.
1.7dti Corsa C - Apaçi Tayfası alsın yazılım egzoz yapıp dumanliyoruz qnq diye internette paylassin
Toyota Ae86 - Takumi reis ile efsane olmuş, adeta bir downhill canavarı.
Mazda Miata - Saf sürüş makinesi, yurt dışında pek billur geçiliyor kuaför arabası diye ama kim takar?
Mazda RX-8 - Nasıl olsa vergim az, bas kardeşim bas... Katı da sökimde alevli alevli gezim ...
üretim amaçlarından ziyade bazı otomobiller ve özelliklerini de konu alabilecek başlık.

(bkz: Toyota Gt86)
Toyota GT86 ismini, pistonların uzunluk ve genişlikleri aynı zamanda da egzoz uçlarının boyutu olan 86 mm’lik ölçüsünden alıyor.

(bkz: ferrari FF)
Efsanevi Ferrari 612 Scaglietti’nin yerine 2011 yılında geçen FF, Ferrari’nin ilk 4 tekelerlekten çekiş sistemli otomobili. İsmi de zaten buradan geliyor (Ferrari Four) Bu dört çeker sistem yalnızca 4 viteste çalışıyor ve sonrasında çekişin tamamını arka tekerleklere veriyor. 4 kişinin rahatlıkla uzun yolculuklar yapabileceği kadar büyük iç alana sahip ve bagaj hacmi BMW 5 serisi ile aynı seviyede.

(bkz: lexus LFA)
Efsanevi Lexus LFA’in motoru, dünyadaki en hızlı devirlenen seri üretim motor unvanına sahip. Motorun devirlenme hızına yetişemediği için analog devir saati yerine dijital devir saati kullanılıyor.

(bkz: Porsche 918 Spyder)
Akıllara zarar Porsche 918 Spyder 2.6 saniye ile dünyadaki en hızlı 100 km/s hıza ulaşan seri üretimli otomobil. 9000 devir çevirebilen nadir V8’lerden.

(bkz: Lamborghini Gallardo)
İtalyan üretici Lamborghini’nin efsane modeli Gallardo 10 yıllık üretim bandı hayatı boyunca tamı tamına 33 farklı özelleştirilmiş modeli üretildi. Örnek olarak 3 adet üretilen Singapur özel serisi verilebilir. 14.022 adet ile Lamborghini’nin tarihinde en çok satan otomobil oldu, dünyada en çok modifiye edilen supercar oldu.

(bkz: Lamborghini Huracan)
İtalyan üretici Lamborghini’nin en son modeli Huracan’in rakipleri Ferrari ve McLaren’in aksine piyasada kalan en son atmosferik giriş seviyesi süper otomobil. Kasırga anlamına gelen Huracan’ın telaffuzunun “Uracan” şeklinde olduğu belirtiliyor. Tasarımı dedesi Countach’dan esinleniliyor.

(bkz: Porsche 911 Turbo S)
Alman spor otomobil üreticisi Porsche’nin en hızlı 911 kasası olan Turbo S’in 3.1 saniyelik 0’dan 100 km hıza ulaşma süresi ile GT-R’ın hızlanma krallığını elinden alan nadir otomobillerden birisi.

(bkz: Koenigsegg Agera R)
Şasisi dahil karbon fiber kaplı petek şeklinde alüminyundan yapılıyor. Otomobilin yakıt tanklarının ağırlık dengesini mükemmel kılması için, bal peteği şeklindeki şasinin içinde gizleniyor, kaputundaki ikonik şeritlerin adı “Ormar Tand” yani yılanın zehrini verdiği iki büyük dişten geliyor. Kokpitindeki hayalet ışıkları denilen aydınlatmanın karbon tüplerden yapılıyor ve sürücünün otomobili sürüş dinamiğine göre renk değiştirebiliyor. 5 litrelik çift turbo beslemeli 8 silindirli motorunun akıllara zarar 1140 beygir gücü, otomobili 0’dan 100 km/s hıza 2.8 saniyede çıkarıyor. Bu performans değerlerini yalnızca E85 denilen %85 etanol içeren yakıt karışımında verebiliyor, aksi takdirde normal benzin ile kullanıldığında otomobilin beyni tarafından sınırlandırılan 940 beygir gücü ile kullanılıyor. Ve etanollü hali ile Agera R’ın seri üretimli otomobiller kategorisinde arasında 0-300 km/s 14.53 saniye, 0-200 mil/s 17.68 saniye, 300-0 km/s 6.66 saniye, 200-0 mil/s 7.28 saniye, 0-300-0 km/s 21.9 saniye, 0-200-0 mil/s 24.96 saniye gibi zamanlamaların bulunduğu 6 adet dünya rekoruna sahip bulunuyor.
Subaru Impreza WRX STi (GH) = Ailem de binsin, arkadaşlarla rahat rahat gezelim, fişek gibi hızlı ve karakteristik olsun kendimden pahalı araçlarla dalga eğlenip mükemmel bir yol tutuşa sahip olayım.
Chrysler 300c=tahsilat yapiyim kalabalik sokaklarda yavas yavas geziyim seysidir
Honda s2000 ; yaşından dolayı bel altı temizlik boyası arabasıdır, bilen bilirdir, aslan besleyen yemine katlanırdır, tentesi sıfır şasesi kısırdır, diğer patlaklara bakın sonra bana gelindir, dır, dur, dir....
Lotus Carlton=Sleeper olsun,dört kapılı olsun,rahatça bir şeyler çalıp kaçabilelim,polisi görünce uzayalım arabası.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri