hemen hemen hepimizin çocukluk dönemlerine denk gelen, her şeyin çok daha güzel ve sade olduğu zamanlardır. araba camına kafa dayayıp kaç basıyor diye bakmak ile hemen hemen aynı döneme denk gelirler.

o zamanlar teypler namus meselesiydi, babalarımız eve hep ellerinde teyp ile gelirlerdi. o teyp çalınmamalıydı, tabii o zamanlar böyle oyuncaklar için iyi paralar veriliyordu.

oldies but goldies.
Su aralar vag grubunun teypleri caliniyo sanirim cok kolay sokuluyomus bu 2014 e kadar olan multimedyasi aman dikkat
Çocukluğumda hep lojmanda oturduğumuz için çok yaşamadığım olay. Ama bunun alışkanlığı ile dışarı bir yere park ettiğimizde 2 katı daha tedirgin olurduk.

Genelde çıkarılıp koltuk altına konurdu. Leyla ile Mecnun adlı dizide İskerder Baba rolü her akşam eve geldiğinde teybi alır yatağına kadar sokardı. Geçmişe güzel bir göndermeydi.
babamın teypsiz otomobil kullanmasına sebep olmuş olan dönem. adam çalınmasın diye teyp almıyordu, kendisinin sorunları çözme şekli de tam bu tarz zaten.
Babamda honda civic sedan olduğu zamanda denk gelen dönem, sürekli teyp çalınırdı ve sürekli daha iyisi takılıyordu. Kasetçalarla başlayıp mp3 cdsi çalabilen seviyeye geldi o aracın teybi.
yerini airbag hırsızlığına bırakmıştır.
O dönemde 3 kere üst üste araç telsizimiz çalınmıştır
(bkz: Sütlü Kahverengi Doğan)
teyp ne işe yarar, içinde ne gibi parçalar vardır, portmanto nedir? gibi soruların hepsine cevap bulmamızı sağlamış olan dönem. o teyp ve ben arkadaş gibiydik, her akşam portmanto üstündeki yerini alırdı..
Otoyolda elektronik eşyaların satıldığı dönemle aynı dönemdir.
zamanında bir akrabamin iki kere başına gelmiş olay. psikopat bir hırsız dadanmıştı, herif arka camı kırıyor, teybi çalıyor gidiyor, yeni teyp ve cam takılıyor, yine aynı şekilde çalınıyor. işin ilginc yani ise arabanin içi çöplük gibi olmasına rağmen hırsızin artık nasıl gözü döndüyse teypten başka bir şey calmamasi. kutu kutu marlborodan tutunda kol saatlerine kadar para edecek birçok şey vardı fakat hırsız teypten başka bisi calmamisti.

sonuç olarak o akrabam uzun yillar boyunca teypsiz gezdi. çalınan teypler sony'ydi bide ha..
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri