• / 2
Kimi zaman çocukluğumuzdan gelir bu sevda, kimi zaman büyüdükçe, tanıdıkça. Bu çatı altında hepimizi toplayan da budur; otomobil sevdası. Bir arabaya sahip olalım veya olmayalım, bazen o otomobilin hayallerini kurar ona sahip olabilme tutkusunu yaşarız. Tüm özelliklerini belki mühendisinden bile daha iyi bilir, hatırlarız. Mıh gibi kazırız aklımıza. Özellikle otomobil sahibi olmadan içinde otomobil sevdası bulundurmayı; bir kızla sevgili olmadan ona aşık olmaya benzetirim. Kimi zaman kimilerinin hayatına yön verir bu sevda, kimi zaman hayallerine.
Yanımızdan geçen subaruya "sesine kurban oluyum senin" şeklinde mırıldanmak ve babanın aynadan dik dik bakıp tövbe tövbe demesidir.Swh
Mantıksızdır anlaşılmazdır hepimizin bu sözlükde yazma sebebidir otomobil sevdası..

(bkz: Subaru impreza wrx sti)
(bkz: Çok sevdik be abi)
Aslında benim içimdeki sevdayı bulmam Gran Turismo 1 oldu ey gidi ne günlerdi..
(bkz: araba sevdası) okuyunuz okutturunuz efendim.
Etrafımda çoğu kişinin bana recaizade mahmud ekrem demesine sebebiyet vermiş sevda.
Lastik düşmanlığını doğuran sevda.
Bana bu sevdayı aşılayan ps 2 de ralli oyunları ve grand turismo dur.bu oyunlarda da genelde subaru wrx sti olur sarı jantli 07 numaralı.
Ha bundan sonra favorim e46 m3 ve nam-ı değer godzilla dır
Benım ilk araca merakım 2004 Clio 1.2 16 valf ti.Aracı hiç sevmiyordum görünüşü felan fakat o araçta sürmeyi ögrendikçe gözümde bambaşka bir boyuta geldi.Onun için clio'nun bende yeri başkadır :)
Benim gibi araba sahibi olmayan insanlarda daha fazla olduğunu düşündüğüm sevdadır. Sebebide araba sahibi olmadığım için istediğim zaman alıp başımı bir yere gidememe, istediğim zaman araba kullanamamam yada başkasınınkini bir sebeble kullanınca sonuna kadar zevk almaya çalışmamdır. Arabasına bakmayan, ilgilenmeyen, zarar veren insanları gördükçe; ulan o arabaya öyle mi davranılır vicdansız dememdir. Arabalara baktıkça,kullandıkça hayata olduğunu hissetmektir. Kendi sahip olacağı arabanın zamanının geleceği günü beklemektir. Yani işin özü araba sevdasına sahip olmak içten gelir, en mükemmel arabaya sahip olmak yada arabalarla ilgilenmek demek değildir. Anlatılamaz bir duygudur. Bu sözlükteki nerdeyse herkesin sahip olduğunu düşündüğüm sevdadır. O kadar şanslıyız ki en azından bu sevdaya sahibiz.
sadece otomobil değil :)
ilkokulda fen hocamız beni 403 diye çağırırdı :P
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir