Türkiye gibi otmobillere oldukça hevesli bir ülkede olmaması çok acı olan kültür.
Şimdi birçok kişi çıkıp ya olur mu öyle şey o kadar genç var otomobiller ile ilgili diyecek, ama günümüzde gördüğümüz kadarı ile bu otomobil kültüründen çok otomobil magandalığı olarak gözüküyor.

Söyleyin bana ülkemizde kaç kişi araba kullanmanın tadının virajlarda çıktığını biliyor ve arabasının limitlerini bu yönde zorluyor. Ya da kaç kişi fırsat buldukça track daylere katılıyor. Bu bahsettiğim kişiler 200 kişi içinde toplasan 20 tane anca eder. Onlarda zaten bu sözlükte yazardır. Geri kalanlar ise makas atmayı ya da trafik içinde yanlamayı marifet sanan sözde otomobil tutkunu özde ise magandadır.

Bunun kanlı canlı örneklerinden biri ise honda s2000 kullananlardır. Acaba s2000'e binen kaç kişi aslında o arabanın çizgi arabası olduğunu ve şasinin ona göre ayarlandığını bilerek piste süre kasmaya çıkıyor. Ya da kaç kişi renault sportlara hakkettikleri değeri gösteriyor.

Başka bir acı gerçek ise modifiye konusu. Acaba ülkemizde kaç kişi arabasının yol tutuşunu iyileştirmek veya frenlerini güçlendirmek için uğraşıyor. Arabasına yazılım atıp, susturucuları iptal eden ardından da yayları kesen(pressleten) herkes kendini modifiye uzmanı sanıyor. Umarım ileride bir gün bizim ülkemizde de otomobil kültürü yerleşir.
tümünü gör