2010'lu yıllarda kullanılmaya başlanmış, otomobilin otomatik olarak kendisini park etmesini sağlayan sistem. İlk çıktığı zamanlarda sadece paralel park yapan bu sistem artık hem paralel hem de dik park yapabiliyor.

Siz direksiyonu bırakıyorsunuz, o size gaza bas veya frene bas diyor. Siz sadece gaz ve frene basarak otomobilinizi park ediyorsunuz.

Özellikle kadınların hayatını çok kolaylaştıracağını düşünüyorum.
büyük kolaylıktır.

sadece kadınlar değil, artık yaşı ilerlemiş kimselerin de hem reflekslerinin zayıflaması, hem de görüş açılarının ve mesafelerinin sınırlanması sebebiyle park yaparken asistana ihtiyaç duydukları ortada.
bizim gibi petrolheadler için gereksiz olan donanımdır.
manevrayı da kendim yapmadıktan sonra ne anlamı kaldı park etmenin, araba kullanmanın.
küçük ama arabanın aslında sığabileceği yere park ettirmeyen sistem. biz ne deliklere hoplata hoplata, binbir manevra ile yerleşebiliyoruz. normalde kendinizin de rahatlıkla park edebileceği yerlere girerken yardımcı oluyor. hiç park etme bilgisi, tecrübesi olmayan insanlar için düzenlenmiş gibi. sürücü farkı burada ortaya çıkıyor.
Gereksiz gereksinimler doğrultusunda kaba iri görüş açısı dar araçların ve büyük c sütunlarının yaydığı hastalığı tedavi etmeye yarayan ilaç.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri