ufak bir ayrıntı gibi görünse de, çoğu marka ya en üst donanım seviyesinde ya da tamamen opsiyonel olarak sunmaktadır. aracı kilitlediğiniz zaman o aynaların katlanması ilginç bir haz verir. hatta araç kilitlendi mi kilitlenmedi mi gibi ikilemler yaşamanıza kökten çözüm olan bir donanımdır. basit gibi görünse de 140-150 bin tl dahi verdiğiniz çoğu arabanın opsiyon listesinde yer almamaktadır.
gerekmez, aynamı kendim katlarım.
Cok narin bir ozelliktir icindeki tirnaklar kirilinca bosta durur gibi sallanir genelde oto yikamalarda omurlerini tamamlarlar yenisi ise ortalama 70 80 binlik arabada 3 bin tl dir
123.000 TL verip aldığımız 1.20i otomobilimizde, üstelik boş bir araç değil (M Sport) katlanır ayna bulunmuyor. İnsanın delirmemesi imkansız. Geçen sene kullandığım 207GT aracımda vardı.Bu araçta opsiyon diye koymuşlar alırken haberimiz bile yoktu.
Bana kalırsa mükemmel işe yarar bir donanımdır.
Konfora yönelik donanımlardan birisidir. Genellikle Japon otomobillerinin donanım olarak üst seviyelerinde standart olarak sunulduğu görülür. Avrupa araçlarında ise daha nadirdir. Avrupa araçlarından da şimdiye kadar en çok karşılaştığım Fransız markalar oldu. En üst donanım fluence de, Latitude gibi araçlarda vardı yine yukarki entryde de bahsedilmiş Peugeot'un üst seviye donanımlarında da sunuluyordu.

Bununla ilgili en acıklı anım ise 2015 model BMW 3 serisinde olmayan bu özelliğin sonucu çok dar bir noktada geçmem için aracı durdurup aynayı kapatmaya uğraşırken geçen 1 dakikalık zamanda, benim arkamdan gelen tahminen 2008-2009 model Toyota Corolla'nın tek hareketle aynaları otomatik olarak aynaları kapatarak 10 saniyede o noktadan geçmesiydi.
Havalı olmasından başka bir espirisinin olmadığını düşündüğüm özellik.Ayrıca bozulduğu zaman böyle eksantrik donanımların cebinizi hafifletme konusunda uzman olduğunu hesaba katarsak olmasa daha iyi olur dediğim donanım
aracın kilitlenip kilitlenmediğini görmek için muazzam ayrıntı.
Volkswagen'e kızdığım noktalardan biridir. Madem böyle bir donanımın var arabayı kitleyince kendi kapansın değil mi? Sadece kodlama ile yapılabilen bir şey.
Audi'ye bunu yapmayı biliyor, sınıflandırma yapabilmek adına kendi müşterilerini madur etmekten başka bir şey değil.
Birinin elle aynayı kapatıp içindeki mekanizmayı bozmasından korktuğum donanım.
2012 40.000 tllik jazzımda standart olarak sunulurken 150.000 e BMW alanlarda bu özelliğin olmamasına güldüğüm bir donanımdır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri