aracın uzaktan kumandasında bulunan bagaj ikonuna -ya da aracın içinde bulunan bagaj açma düğmesine-basınca bagajın kendi kendine sonuna kadar açıldığı sistemdir.

bazı araçlarda aynı düğmeye basınca, bazılarında ise kapakta bulunan bir düğmeye basınca otomatik olarak tekrar kapanır.
alışverişten çıkınca eller poşet doluyken hayat kurtarır.

sadece poşetleri elinize almadan önce cebinizden anahtarı çıkarmanız gerekir o kadar. ondan sonra araca yaklaşırken basın düğmeye, bagajınız açılsın ardına kadar, elinizdekileri koyun gitsin.

öbür türlü tek elle hepsini tutmaya çalışıp, bir elinizle de önce anahtarı bulmaya çalışmak, sonra da bagajı açmaya çalışmak ölüm olabiliyor bazen.
bmw 3 serisi ve ford kuga gibi otomobillerde gelebilen özellik.

Eller kollar dolu ise çok işe yarar, yoksa bekar adamın kovalayacağı bir donanım asla olamayacaktır.
kuga'daki tampona bacağın değmesi ile kalkma özelliği şahanedir, özellikle öyle büyük ve ağır kapakta pratiklik sağlar. yağmurlu günlerde eller kirlenmez
Yakında tembellikten obez olmamızı sağlayacak olan donanımlardan sadece bir tanesidir.

Azıcık hareket edin, ölmezsiniz.
AVM'lere girişte bagajı kontrol eden güvenliklerin inatla elle kapamaya çalışması sonucu rahatlıkla bozulabilecek sistem
Alışveriş yapmış olan hanımlarımızın kurtarıcısı olan kapak. Biz erkekler için çok sorun olmasa da kadınlar için çok önemlidir.
genellikle premium araçlarda bulunan özellik.

ancak elinizden biraz iş geliyorsa, kolaylıkla kendinizin de yapabileceği sistem. nasıl yapılır konulu bir video için şuraya.
(bknz iffet)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri