Genellikle genç kesimin arabasına bir şey yapmak istediğinde ikilemine düştüğünü çelişkidir.

Orjinal olan jantlar genellikle biraz pahalı oldukları için tercih sebebi olmuyorlar. Bazen de tipleri kullanıcının hoşuna gitmiyor, gitse de dediğim gibi yine maliyet yüzünden tercih edilmiyor.

Replika jant konusu aslında çok önemli bir konu, canınızı 4 tane lastiğe o lastikleri de jant emanet ediyorsunuz. Üstünde gitmekte olduğunuz tekerlerin sağlam olmaması bana çok da mantıklı gelmiyor. Orjinal jantları üreten firmalar bu iş için çok büyük paralar harcayarak ar-ge yapıyor ve üreteceği jantın şekline bile bu şekilde karar veriyor.

Video'da da görüldüğü üzere replika jantların darbelere karşı dayanımı genellikle çok düşük. 120 - 130 km/s hız ile ilerlerken gireceğiniz bir çukur, replika jant yüzünden kaza yapmanıza sebep olabilir.

Bunun dışında replika jantlar genellikle daha ağırlardır, bu da yakıt tüketimine ve otomobilin hızlanma yeteneğine negatif etki yapar. Ayrıca kırılmasalar bile bol bol eğrilecekleri için aradaki farkı büyük ihtimalle jantı tamiri için zaten harcayacaksınız.
Ayrıca replika jantlar orijinaline göre ağır olacağından performansınızı ve yol tutuşunuzu da etkileyecektir.
(bkz: hafif jant etkisi)
1" küçük olsun orjinal olsundur, replika jantlar doğru düzgün hiç bir muayeneye,teste tabii tutulmamaktadır. Ve hayatımızı taşıyan bu parçalar merdiven altı üretimden kesinlikle olmamalıdır.
Kendi üzerimizden bir örnekle katılmak istediğim tartışmadır.
Ayakkabı alırken rahat olsun hafif olsun sağlıklı olsun diye onca paralar verip pahalı ayakkabılar alırız genelde. Aynı şey araçlarımız için de geçerli. aradaki atıyorum 400 tl canınızın ederi değilse eğer kritik her konuda olduğu gibi orjinal tercihi yapmak gereklidir.
herkesin okuması gereken, çok önemli bilgiler içeren başlık. cahillikten ölmeyin.
Ufak düşünen kişiler tarafından tercih edilen jant tipi genellikle replika oluyor. Ancak Cooper S'e replika jant takan bir tanıdığım vardı, şehirler arası yolda tatiline giderken jantı kırılmış yolda, hem tatilinden oldu hem ön düzeni komple değiştirmek zorunda kalmış ve jantın kırılması yüzünden boşa giden parası o jantların orjinal halinden bile fazla olmuştu.
Replika jantın ağır olduğunu idrak edemeyen modifiyeci gençlik çapı büyük jant taktıkları için yakıtın arttığını veya aracın gücünün yetmediğini sanarlar. 7-8 kiloluk 15" teneke jantı çıkarmışsın yerine eşek ölüsü gibi 15 kiloluk 17" replikayı takmışsın heralde yakıtın artar. Onun yerine 6 kiloluk 17" bi OZ veya Enkei falan tak bakalım neler oluyor.
milletin hepten öldürdüğü jantlar.
Tamam 17 sini falan almayında kardeşim orjinal jantın 14" ise al bi 15" TSE onaylı replika keyfine bak.
sanki herkezde rs ler gti lar cupralar var symbole linea ya accent e replika taksan ne olur.
özellikle videoyu izledikten sonra hâlâ replika jant almak isteyenlerden rabbim korusun bizleri.
o replika jantlarla seyahat ederken kaza yaptığında sadece kendine zarar vermezsin, aracın yoldan çıkar çevrendekilere de zarar verirsin.
bir kere daha düşün...
Şimdi gidip de borusandan veya doğuştan gönül rahatlığı ile hiç kazıklandığımı düşünmeden orijinal jant alasımı getirmiş durumdur.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri