Hakkında başlık açılmaması ile beni şaşırtan, Opel'in 2003-2009 arasında ürettiği E segmenti otomobili. Aslında D demek daha doğru, çünkü Vectra C platformu üzerinden geliştirilmiştir. Ancak boyutlarının Vectra'dan büyük olması, iç mekanda daha lüks ve farklı detaylara yer verilmesi ve Opel'in bu modeli Omega yerine getirdiğini söylemesi, E segmenti olarak anılmasına neden olmuştur.

Özellikle bir diğer E segmenti hatchback modeli olan (bkz: Renault Vel Satis) ile mücadele etmiştir. Satış rakamları konusunda tıpkı rakibi gibi başarısız olan otomobil 2009'da üretimden kaldırılmıştır.

1.8 ve 2.2'lik benzinli ve 1.9 CDTI motorları ile de bilinse de 3.2 V6 benzinli, Signum'a en çok yakışan motor seçeneğidir.
Döneminin Vectra'sından 13 cm daha fazla aks uzunluğuna sahip ve bu artışı sadece arka koltuk konforu için kullanan araç. Sedan egemenliğindeki sınıfında fransızlar gibi farklı tasarımla risk alan azınlık gruba dahildir. Haliyle sonu da onlardan farklı olmadı, piyasayı kontrol eden alman üçlüsü altında ezilerek kayboldu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri