Yedek parça fiyatları ile aile yıkan, ikinci el satış fiyatları ile yüz güldüren, zamanının en güzel makam otomobillerinden biri olan arkadaş.

Kendisi opel omega ürün gamının en hızlı ve en güzel motor sesli üyelerinden biridir. 170 beygir ve 227 Nm tork üreten bir motora sahiptir. 1994 - 1999 yılları arasında üretilmiş olması onun dönemine göre ne kadar hızlı olduğunu anlamak için güzel bir gösterge bence.

Günümüz Opel'lerinden daha sağlamdır, daha tok bir otomobil diyebilirim. Bunun bir de 3 litre V6 olanı vardır ama ben binme şansı bulamadım.

Arkadan çekiş'tir, diğer Opel'lerden en büyük farkı da bence budur zaten. Tasarımı da tabii ki Pininfarina imzalıdır.
Pek yürümeyen araba.

Kullandığı 170 beygirlik motorunun kodu x25xe'dir. Opel vectra b 2.5 v6 da bu motoru kullanır. Aynı bu araba gibi çok yakmasına rağmen pek yürümez.
Sadece sesi güzel olan, geri kalanından pek bir şey beklenmemesi gereken otomobil. Malum Opel'in aktarma kayıpları meşhur, yürümemesi çok normal.
Türkiye'de her zaman ki gibi değeri bilinmemiş, 2.5 V6 atmosferik motorundan ötürü yakıt tüketiminin insanlara fazla geldiği için LPG denen illet takılan otomobil.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri