crossover segmentine oldukça hareket katmış modeldir.

renault captur ve nissan juke'a göre daha geniş iç hacim ve daha kaliteli malzemelere sahiptir.
1.6 Dizel 136 HP AT FWD versiyonu 83.000tl'lik satış fiyatına sahiptir.

günümüz fiyatlarına bakılırsa hiç de pahalı görünmüyor.
Diğer crossover'lara bakılırsa çok ama çok güzel görünmektedir.
yeni nesil 1.6 cdti motorlar için biraz falan yakıyor deniliyor, bu konu hakkında kesin verileri motor biraz kullanıldıktan sonra alabiliriz.
tip olarak nissan juke gibi sportif görünen crossover'lardandır.

opel değilde bmw üretmiş olasaydı şu anki fiyat etiketinin en az 2 katı yazardı üstünde.
Uygun fiyatlarına rağmen neden satmadığını anlamadığım otomobil.
Bence reklam konusunda geride kaldılar, çünkü yakışıklı bir otomobil ve fiyatı da uygun.
Tip olarak şişirilmiş bir Opel Corsa'ya benzeyen bir araba.
1.6 dizel, 136 hp, otomatik şanzıman, fwd cosmo paket olanını bugün test ettiğim araç. randevularının uygun olması nedeniyle standarda göre daha uzun test edebildiğim aracın yeni dizel ünite ile beklentileri karşılayabildiğini söyleyebilirim. yaklaşık 1500 kg'lik aracın hantal kalmadığı, gazı diplediğinizde otomatik şanzımanın 4000 devirleri çevirdiği, sakin kullanımda daha düşük devirlerde vites yükselttiği gözlendi. sürüş moduyla mı ilgiliydi bilmiyorum ama gaz tepkisine göre değişen devirde vites değiştirmesi ilginç geldi açıkçası. hacimlerde, iç aksamda, ergonomide göze çarpan bir eksiklik (kısmen geride kalan el freni dışında) göremedim. yüksek pozisyon ve a sütunundaki ufak camlar sayesinde görüş açılarının geniş olması önemli bir artı olarak görülebilir. ayrıca 2500 tl civarına geri görüş kamerası ve navigasyon eklenmesi bu artıyı büyütüyor.

ek not: ankara'da gordion avm önündeki bayi görevlilerinin çok ilgili davrandıklarını gözlemledim, keşke adı lazım olmayan diğer bir alman otomobil grubu da bu tutumdan nasiplense diye düşünmedim değil
Opel'in marka imajının ne derece kötü olduğunu gösteren, aslında başarılı ama satış anlamında son derece geride kalan, çekici tasarımlı crossover. Opel, ilginç bir marka. Sadece belli sınıflarda ürettiği modeller satıyor, Cascada, Adam, Mokka gibi cesur hareketleri cevapsız kalıyor. Marka imajı nedeniyle şimdilik böyle oluyor ama uzun vadede bu değişecektir... Bunun dışında Mokka gerçekten üzerinde çalışılmış bir crossover. Hakettiği ilgiyi görmüyor, yazık. Underrated olarak tanımlanabilir.
2015 yılında satışlarını %16 artırarak 500 bin adet satılmıştır.
enteresan bir şekilde ülkemizde de sınıfında kıl payıyla da olsa liderdir.
bu yılın ilk çeyreğinde toplam 1077 adet satış başarısıyla, en yakın rakibi nissan juke'u 72 adetle geride bırakmış ve lider olmuş modeldir.
b7 sınıfında lider olmasına karşın c7 sınıfındaki abilerine kıyasla satışları sönük denebilecek seviyedeki crossover.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri