adını opel'in kurucusu adam opel'in oğlu karl'dan alan a segmenti otomobil. tanıtım videosu
Opel Adam varken üretilmesi saçmalık olan otomobil.

Tamam bu daha aklı başında, daha mütevazi görünen bir şehir içi otomobili. Ama sen pazar payını neden iki arabaya bölüştürüyorsun arkadaş? Ya adam üretimini durduracaklar ya da büyük bir hata içerisine düşmüşler farkında değiller.

Bu arada bagaj hacmi 206 litre imiş, sınıfındaki rakiplerinin hepsinden daha küçük. Ah Opel ah..
Asla satamayacak olan otomobil.

Ülkemizde zaten a segmentine binen kişi sayısı belli, sen iki otomobil ile o piyasaya girersen getirdiğin arabalar maalesef elinde patlar. Opel Adam'lar hala showroom'larda alıcı bekliyor, sebebi de kimsenin a segmenti bir otomobil almak istememesi.
bir bisiklet taşıyıcısı için 3.250 lira isteyen, bir opel adamı ekstraları hariç 72.300 liraya satmaya çalışan opelin ürettiği, corsa yavrusu, a segment araçtır.
2015 İstanbul Autoshow'da tanıtılmasına rağmen Türkiye'de satışı yapılmayan otomobildir. Lansmandan sonra bir daha görülmemiştir. Opel'in Agila dan sonra ilk defa A segmentine geri dönmesini sağlamıştır. Türkiye de neden satışa çıkmadığı merak konusudur.
Aslında bir bakıma Opel Adam'ın beş kapılısı diyebileceğimiz otomobildir.
her ne kadar adam ile aynı sınıfta olsada adam ile aynı kitleye hitap etmeyen araç. adam daha çok kişileştirme seçenekleri olan, tarza yönelik araç.rakipleri mini cooper, fiat 500 vb. Karl ise ucuz şehiriçi arabası. Rakipleri ise i10,ford ka+, skoda citigo vb.
Ülkemize eğer uygun bi fiyattan giriş yparsa tutmaması için hiçbir sebebi yok açıkçası.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri