Opel'in Meriva modeli yerine üretmeye başladığı, B segmentinde yer alan crossover modelidir.

Markanın ikinci X modeli (ilki Mokka X'ti) olan Crossland, Astra altyapısına sahip olsa da bulunduğu sınıf itibarıyla Renault Captur, Nissan Juke ve Peugeot 2008 gibi modellere rakip olarak üretildi. Otomobil Astradan 160 mm kısa ve 100 mm yüksek olacak şekilde tasarlanmışken, sürüş pozisyonu da 20 mm yüksek konumlandırılmış.

Araçta hangi motor seçeneklerinin kullanılacağı henüz belli olmasa da Astra'daki seçeneklerin yer alacağını söyleyebiliriz.

Kabinde oldukça yeni teknolojilere yer verilmiş. Dokunmatik ekran Astra'dakinin aynısıyken opsiyon olarak kör nokta, şerit takip, çarpışma önleyici, gelişmiş park desteği, Apple CarPlay ve Android Auto uygulamaları gibi donanımlar alabiliyorsunuz.

Markanın son dönem tasarım anlayışıyla şekillendirilen otomobilin lansmanı Cenevre Fuarı'nda yapılacak, satışına fuardan hemen sonra başlayacaktır.

2017'nin ilk ya da ikinci çeyreğinde ülkemizde de satılması planlanan otomobildir.

Detaylar belli olunca her zaman olduğu gibi buradan sizlere aktaracağız.

Opel'in "aga mpv piyasası bitti herkes crossover üretiyor asıl para burda" düşüncesiyle girdiği piyasanın son ürünü.
X adı altında crossover sınıfta 3 adet model olacak. Mokka X,Crossland X ve Grandland X.

Crossland X şehirli genç ailelerin haftasonu kaçamak yapmayı sevenlerin, yani şehirde taşra havası almak isteyenlerin aracı olmuş. Bana göre en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise arka koltukların 100mm ileri geri hareket edebiliyor oluşu. Bunun dışında Head-Up display,Otomatik Park,Opel Eye sistemine dahil sürüş destek asistanları gibi bu sınıftaki rakiplerine oranla zengin donanım seçenekleri sunması elini güçlendirebilir. Umarım saçma bir fiyatlandırmayla ülkemize gelmez.
pazardaki kaymağı diğer tüm firmalar tükettiği içni maalesef amacına ulaşamayacak olan crossover'dır. opel bazı şeylere geç kalmasa aslında çok iş yapacak ama adamlar her türlü teknoloji ve yeniliği çok geriden takip ediyor.
PSA Grubu'nun üretimi olan EMP2 platfomu üzerine şekillenen otomobildir.

Opel'in modeli olsa da üretimi PSA'nın Fransa, Sochaux'daki fabrikasında gerçekleştirilecektir.
temmuz ayında türkiye'de satışlarına başlanacak olan opel.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri