1.4 Litre Benzinli ECOTEC, 6 ileri otomatik şanzımanlı Opel Corsa ile 1.4 Litre Benzinli 4 ileri otomatik şanzımanlı Hyundai i20 giriş donanımları karşılaştırmasıdır. yani benzinli ve otomatik en düşük donanımları karşılaştırıyoruz. opel corsa 47.200tl iken hyundai i20 45.900tl. bagaj ve iç hacim olarak çok büyük olmasa da Hyundai bir adım önde, motor olarak i20 100 beygir, corsa ise 90 beygir. yeni corsa'nın eciş büçüş görünümünden dolayı benim tercihim i20'den yana olurdu.
yakıt tüketimi olarak olaya yaklaşınca her şeyin alt üst olduğu başlık.
hyundai i20 gerçekten çok yakan bir araba, karma olarak 8 litrenin altını zor görüyor. bunda 4 ileri eski teknoloji şanzımanın da etkisi var.
opel ise ortalama 6.5 litrelik bir yakıt tüketimine sahip. o eski şanzımanlı bir arabaya bu devirde o kadar para verilmemeli kanısındayım.
Bir gün Hyundai'yi seçebileceğim aklıma dahi gelmezdi. Ama bu karşılaştırmada adamlar önde.
Çok çalışılmış bir otomobil Hyundai i20, karşısında durmak da zor. Ufak tefek sıkıntılar da yeni kasada düzeltilecektir, işte o zaman b segmenti'nde kral olabilirler.
Her iki markaya ön yargım olsa da hyundai artık o algıyı yıkmıştır. Opel in daha uyuz gelmesi ile birlikte, şekil şükül olarak da i20 nin sınıf atlaması, daha iyi donanım motor seçenekleri ile öne geçtiği karşılaştırmadır.
Opel Corsa'nın yenilenmiş olan yüzünün çok feminen olmasından dolayı tercih i20 olmalıdır.
Opel Corsa o tipiyle hiç bir yere varamaz. Bence Hyundai'ye bu karşılaştırmada şans verilmeli.
Hyundai2nin yavaş yavaş marka algısını değiştirmesiyle rahatlıkla İ20 diyebileceğim araç. Tasarım olarak bi kere çok önde Corsa'ya kıyasla. Hyundai'nin geldiği nokta doğru strateji ve çalışmayla bir markanın nerelere gelebileceğinin en önemli göstergesi.
Corsadan daha geniş iç mekanı ve c segmentine yakın boyutları ile benim için karşılaştırmanın galibi Hyundai i20.
Kalite açısından corsanın alacağı versus. Hyundai i20 nin süspansiyonlarını hiç beğenmiyorum.
Bir i20 sahibi olarak, i20'nin 4 ileri şanzımanını beğenmiyorum. Yakıt açısından çok verimsiz. Ama geri kalan bir çok konuda Corsa'yı geçebileceğini düşünüyorum. Özellikle donanım bakımından.(bkz: 2015 Opel Corsa'nın arka camlarının manuel olması)
bunlar da ilginizi çekebilir