Bugün ilk yarışı izledikten sonra hakkında birkaç yorum yapmam gereken yarış.

Bir kere araçlara sadece egzoz yapılmış ve şahane bir sese kavuşturulmuş. Damarlarınızdaki benzin ihtiyacını net bir şekilde karşılayacak senfoni sunuyor.

Seçilen pist; yani körfez pisti otomobiller için tam uygun pist olmuş. Ne koca istanbul park gibi yutmaya yatkın ne de heyecansız olacak kadar küçük. Tam ideal pist olmuş ve araçların yakın markajı heyecan verici oluyor.

Organizasyon genel yapı itibariyle güzel. Çok fazla dağınık, düzensiz, sorumsuz bir yapıya sahip değil. Her şey olması gerektiği gibi.

Verilen emek ve yatırım büyük. Haliyle karşılığını almaları gerek. Tabii ki körfez pistine ulaşım kolay olmasa da herhangi bir ücret talep edilmiyor giriş için, bence hak ettiği seyirciyi göremedi bugün. Çok daha fazla seyircinin orayı doldurması gerekirdi. Tabii ki apaçi yuvası haline gelecek bir ortam yoktu, has bir motorsporu etkinliği olduğu için gelen sayısı azdı. Beni üzen tek tarafı bu oldu. İlginin çok daha fazla olmasını isterdim.

Başlık altında birkaç kez clio cupla karşılaştırılmış olsa da, clio cup ile aralarında 7 kıta olduğunu söylemem gerek. Tabii bu fiyat tarafında da böyle ama maalesef 3 kuruşa 5 köfte hiçbir yerde yok.

Padok alanından gelen balata kokusu, kirli hava solumaktan kat kat daha iyi. İçinizden gözlerinizi kapatıp "teşekkürler brembo" dediğiniz oluyor. Olmalı da.

Araç hakkından azcık daha bahsedecek olursam araçların için tamamen boşaltılmış ve malzemeler de satılmış. Koltuklarını alanlar var yani. Tabii ki takla barı da görev başında. Araçların yürüyen aksama ve mekaniklerine ellemedikleri için viteste de bir değişim yok. Yani gönül bir sıralı vites görelim isterdi ama bunu yapmak da kolay bir iş değil. Sadece olsa acayip yakışırdı onu söylemek istedim.

İzlediğim kadarıyla corsa opc'lerin kafası yola iyi tutunuyor. Hızlanmaları ise ciddi anlamda iyi görünüyordu. Kullanmak daha nasip olmadı ama en kısa zamanda...
tümünü gör
ilgili galeri