ülkemiz motor sporlarına eklenen bir diğer "tek marka kupası"dır. Safari Motorsport ekibi başta olmak üzere Neo Motorsport ekibinin de üstlendiği bu iş 16-17 temmuz tarihlerinde İzmit Körfez Pistinde start alıyor ve tüm heyecanıyla başlıyor. Araçlar isimden de anlaşılacağı üzere Corsa Opc.

edit: tarih değişmiştir, 31 temmuz günü ilk yarış gerçekleşecektir.
Clio Cup'ın basitliği, Porsche Cup'ın uber pahalılığı arasına, hem güç hem de fiyat olarak konumlandırılmış tek marka kupası serisi. Caterham cup ile aralarındaki 12-13 bin euroluk farkla da tercih edilebilecek bir cup serisi olmuş gibi görünüyor. Merak edenlere söyleyelim katılım bedeli 30.000 Euro.
Güzel bir 2016 Corsa OPC'nin fiyatı 90.000 lira civarında. Bu fiyatlara hothatch almak günümüzde kolay değil, alternatif pek yok. Dolayısıyla pistte OPC'lerin neler yapabileceğine şahit olmak OPC satışlarını etkileyebilir. Merakla bekliyoruz.
fiyat olarak biraz pahalı bulduğum organizasyonun otomobilleri. sonuçta yaklaşık 100.00 tl para ödeniyor ama sonunda elde kalan bir şey yok. yine zengin kesime hitap eden bir organizasyon olmuş.
Keşke bu tarz organizasyonlar daha ulaşılabilir olsalar. Ama biliyoruz ki ülkemizde motorsporları oldukça pahalı bir uğraş. Bakalım Corsa OPC'ler neler çıkaracak merakla bekliyorum takipte olacağım
yaşanan talihsiz olaylardan dolayı ertelenen ve 31 Temmuz’da ilk yarışını gerçekleştirecek olan yarış. izlemeye gidilir.
Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik'in hakkında; “Markamızın sportif geleneğini yansıttığına inandığımız bu organizasyonda Safari Motorsport ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. OPC serisi gerçekten özel bir seri. Performans, donanım ve fiyat dengesi dikkat çekici. Corsa OPC, mühendislerimizin küçük spor otomobil segmentinde çıtayı nasıl yükselttiklerini etkileyici şekilde kanıtlıyor. Eminim ülkemiz yanı sıra Yunanistan ve Almanya’da gerçekleşecek etaplarda adrenalin dolu yarışlar izleyeceğiz” dediği yarış serisi.
Safari Motorsport Direktörü Hakan Dinç'in hakkında; “6 aydır hazırlık aşamasında olduğumuz Opel Corsa OPC Cup organizasyonuna bugün itibari ile hazır durumdayız. Başta Opel Türkiye olmak üzere ekibimize ve tüm sponsorlarımıza şimdiden teşekkür ediyor ve sezon için herkese başarılar diliyorum” dediği yarış serisi.
pilot kadrosunun şöyle olduğu yarış serisi;

Ali Başakıncı #66
Ali Bayraktar #38
Artuğ Aysal #77
Atakan Abay #87
Berkan Abay #58
Cem Aşık #12
Serkan Leke #13
Korgün Şengün #14
Lütfü Kırkan #54
Mehmet Ali Baldaner #23
Ragıp Dönmez #69
Ramazan Kaya #11
Rifat Saricaoglu #61
Rüçhan Bayar #72
Turgut Konukoğlu #27
takvimi ise bir aksilik olmadığı takdirde şöyle olacak yarış serisi;

30 - 31 Temmuz 2016, İzmit, İZMİT KÖRFEZ PİSTİ
13 - 14 Ağustos 2016 , İzmit, İZMİT KÖRFEZ PİSTİ
27 - 28 Ağustos 2016 , Yunanistan, YUNANİSTAN SERRES PİSTİ
1 - 2 Ekim 2016, İzmir, İZMİR ÜLKÜ YARIŞ PİSTİ
22 -23 Ekim 2016, Almanya, BERLİN EUROSPEEDWAY
5 - 6 Kasım 2016, İzmir, İZMİR ÜLKÜ YARIŞ PİSTİ
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri