Opel'in convertible modeli.

ülkemizde (şuanda) tek motor seçeneği ile bulunmaktadır. o da 170 beygirlik 1.6 Turbo benzinli motor seçeneğidir. Aslında bildiğiniz üstü açık astra sedandır ama cascada adı verilmiştir.

137.000 tl baz fiyat ile başlayarak üzerine eklediğiniz opsiyonlar ile artabilmektedir. Ayrıca ülkemizde manuel seçeneği yoktur. Sadece AT6 ile satılmaktadır.

Sürüş özelligine gelince; yapısal rijitliğin sütlaç kaymağı gibi olmasıyla sert yollarda sinir bozucu bozulmalar yaşatabiliyor imiş. Direksiyon ağırlığı ise şasinin davranışlarına göre değişebiliyormuş. Fakat motor gücü harika denecek kadar iyi seviyede ve tepkili imiş. Uzun yol sürüşlerinde de konforlu olduğu belirtiliyor.
opel'in all in one konsepti. her modelinden azar azar bu arabada mevcut. ayrıca s segmentinde yer alır. rakiplerini düşününce fiyatı normal karşılanabilir.
Hayvani kütlesinden dolayı yürümeyen otomobil.

Yanlış hatırlamıyorsam 1700 kg. gibi bir ağırlığa sahip. Dolasıyla yürümediği gibi çok da yakar.
Ön süspansiyonunu Insignia'dan arka süspansiyonunu Astra'dan alan model.
Detaylı testini buradan okuyabilirsiniz: Opel Cascada test sürüşü
Basın tarafınca çok ağır eleştiriler almış olan convertible. Özellikle inanılmaz önden kayma yaşaması en büyük handikapı.
Başarılı tasarım kötü sürüş. Olmamış.
Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla dış tasarımı çok güzel olan fakat ülkemizde tutmamış bir cabrio. Dünya gözü ile görmek nasip olmadı, olmayacak da galiba.
Tosun gibi olan aractir. Sadece keyif amacli kullanabilir tasarimi hos
Tasarim olarak beni benden almakta
Megane CC kafasında bir araç.Ağır ve sadece cruiser olarak kullanılabilir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri