opel'in yeni çıkan kasasına göre daha yakışıklı bulduğum aracı. bu arabanın yol tutuşu, direksiyon tepkileri, güvenlik donanımları kesinlikle muadillerine göre oldukça iyi. sürerken araba kullanıcısına keyif veriyor. aracın içindeki plastik aksamların bazen ses çıkarması ve aracın ağır olması eksik yönleriydi, opel ağırlık olayını da yeni kasada 200 kg hafifleterek düzelttiğini söylüyor.
Astra h'daki en çok dile getirilen iç mekan kalitesi ve eşya gözü kıtlığı problemlerini çözmüştür. Öte yandan artan ağırlık la birlikte gelen hantallık ile başı belaya girmiştir.
opel astra k ile bir çok problemi giderilmiş olan otomobil.

Özellikle elektrik aksamı ile ilgili bir çok problem yaşadı kullanıcıları. Ağırlığı yüzünden ortalama yakıt tüketimi fazlaydı ve viraj kabiliyeti de aynı şekilde çok iyi değildi. Yeni kasa ile bu problemlerin hepsi giderilmiş deniyor.

Göreceğiz.

Koca poposundan ne kadar kilolu olduğu anlaşılan otomobil.

Bu arada nedense bir türlü beğenemedim, opc olanı güzel de gerisi ıı ıh.
Gitmeyen otomobildir.
Yokuşlarda kaldırmak eziyettir.
hangi motorlu modelin yokuşlarda kalkmadığını merak ettiğim otomobil. 1.3 ise zaten o motordan o araca çok da bir şey beklemek haksızlık. ülkemizdeki vergi politikaları yüzünden o motordaki araç bile bir dünya paraya satılıyor gerçi.
1.6 136 beygir cdti motorlu sedan versiyonunu beğenmediğim otomobildir. Yukarıda söylendiği üzere fazla hantal, iç mekan kalitesi c sınıfı rakiplerinin oldukça gerisinde, ve eski nesle ait olmasından mütevellit teknolojik ekipmanları yine c sınıfındaki rakiplerine göre oldukça yetersiz. Motoru biraz müsrif ama 1.6 dizeller arasında kullandığım en canlı motor. 116 beygirlik tdi ve 100 beygirlik hdi’dan daha iyi yürüdüğü kesin. J kasa astra şuan 10. Yılını doldurduğu için eleştirilerim kimilerinize haksız gelebilir ancak, sedan karoserde bu araç hala opel tarafından sıfır olarak satılmakta ve herhangi bir güncelleştirme almamakta. Dolayısıyla yeni nesil rakipleriyle karşılaştırılmaktan kaçamayacaktır. Kendisine karşı kesinlikle megane sedan tercih edilmelidir.
Şimdiki kasadan nedense daha güzel görünen ama ağırlık,aktarma vb. sorunların gölgesinde kalmış yine de sevilmiş bir kasadır. Aynı zamanda Classic versiyonu çıkmayan ilk Astra kasasıdır.

Sedan modeli hâlâ satılmaya devam ediyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri