Şu an güncel olarak satılmayan arabadır.
Yenisi beklendiği için mi yoksa başka bir şey yüzünden mi emin değilim. Güncel kasada 1.4 turbo 140 beygirlik olanını test etme imkanı bulmuştum, hiç gitmek istemiyordu. Bir de üstüne yakıt tüketimi çoktu.
Astra H kasada kullanılmış olan 1.6t 180 beygirlik motoru deneme fırsatı bulduğum arabadır.
Hiç de öyle 180 beygir gibi gitmez, genel Opel sorunu yüzünden sanırım, yani aktarmadaki kayıplar. Çok yakardı, hatta içerdi diyebilirim. Malzeme kalitesi de kötüydü. Yeni gelecek olan 2016 opel astra'dan beklentim çok daha yüksek, eminim ki güzel olacak. 200 kilogram hafiflemesi bile büyük bir olay zaten.
Sürekli bozulan arabadır. Opel'de çalışan arkadaşım söylemişti sürekli bir parçası bozuluyor diye.
Kendim kullandığımda da hiç heyecanlandırmamıştı beni, devirlenmek istemez, sıkıcıdır.
Kilosundan dolayı çok şey kaybeden otomobil.

2016 opel astra ile bu problemin üstesinden geldiler belki ama bu kasada bu durum Opel'e çok şey kaybettirdi. Çok daha iddialı bir otomobildi aslında ama kilosundan çok şey kaybetti.

Bunun dışında 140 beygirliği de 180 beygirliği de istenildiği gibi gitmez, yine kilo ve aktarma kayıplarından. Yeni kasanın gtc'sini çok merak ediyorum.
Aktarma kayıplarından dolayı hiç gitmeyen otomobil.
Halkımızın diliyle bu arabada bol bol "Sütçü Beygiri" vardır.
Panoramik cam tavanlıları efsane olan otomobil. Cam tavan, ön cam ile bir bütün geldiği için dikiz aynası havada asılı gibi durur.
Eğer, tasarımının hakkını veren bir performansı ya da performansına uygun bir yakıt tüketimi olsaydı, mutlaka sahip olmak istediğim araçlar arasında olurdu.
H kasa ile ortaya çıkan, J kasa ile aşık eden ancak pazarın darlığından dolayı K kasada çıkmayarak hayal kırıklığı yaşatmış otomobil.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri