opel türkiyede en çok satan modellerinden biri. tasarım olarak pek yaşlanmayan bir görünüme sahip olmasıyla uzun bir dönem 2000-2009 marka tarafında satılmıştır.
opel in bir GM markası olmasından dolayı motor ve elektrik aksamı gm üretimidir; fakat şaşi ve diğer birleşenleri almanya menşeilidir.
önde tam bağımsız süspansiyon sistemi arkada torsiyon çubuğu süspansiyon sistemi bulundurmasına bağlı olarak yol tutuşu ortalamadır.
genelde 1.6 16 valf benzinli motorlu versiyonlarıyla karşılaşılır ki bu motor şehir içinde 10lt/100km şehirlerarası yolda 6lt/100km yakıt tüketimi gösterir. aracın toplam boş ağırlığı 1080kg olduğu için 100beygir 150newtonmetre tork üreten motor yeterli performansı verir.
aracın iç tasarımı donanımı genelde ortalamadır; fakat 2000 senesini düşününce bazı güzellikleri vardır: philips car400 müzik sistemi gibi.
bu aracın sanayide ve kullanan kimselerce en efsane olmuş yönü ise kasasıdır, inanılmaz sağlamdır. yuvarlanmalardan ve çarpışmalardan yolcu alanını korumada gayet başarılı olmuştur.
yedek parçası türkiye sınırlarında halen bol ve ucuz bulunur; fakat arıza çıkarma sıklığı yüksektir.
şu anki piyasada temizinden bir 1.6 16v astra g yi 25bintl civarlarına bulabilirsiniz.
tümünü gör
ilgili galeri