kendince uyanık geçinen bir grup andavaldır. aracınıza değerinden çok daha düşük fiyat teklif edip sizden o fiyata satmanızı beklerler. hatta bu işi daha ileri taşıyanlar da vardır. üç beş kişi birleşip satıcının birine dadanıp sürekli ölü fiyat teklif edip satıcının moralini bozarlar, en son yine ekip içerisinden birisi aynı satıcıyı arayıp daha önceki fiyatlardan biraz daha yüksek ama yine ölü fiyat teklif eder. yerseniz geçmiş olsun.

malum sitede aracımı satmaktayım, başlık açayım dedim. 89k'ya ilan koyduğum aracıma atılan mesajlardan bazıları şu yönde;
1.fiyatı piyasadan yüksek yazmışsınız, 80'e düşünür müsünüz?
2. bütçem 86,5 düşünür müsünüz.
3. bilmem nerede tarla bahçe var ceviz ektik, 5 sene sonra çok para kazandıracak takas ister misiniz.
4.tekirdağda yazlık var olur mu.

gerçekten merak ediyorum, 80 lira teklif eden şahıs ne bekliyor gerçekten, "hadi ya, yüksek mi yazmışım, Allah sizden razı olsun, siz olmasaydınız satamayacaktım aracı, verdim gitti" gibi bir cevap mı bekliyor.
(bkz: şu kadar param var )
sanırsın tüm servetiyle bu yola baş koymuş insan.
İnsanın sınırlarını zorarlar ve çarpa bildiklerine acımazlar ama, ama onların içinde de kahramanlar vardır. Kapitalizmin acımasız saldırısına karşı taaruza geçen,insanlığın iyiliği için en ucuz fiyatları,en iyi kampamyaları araştıran birileri vardır. Onlara DH ölücüleri denir.
Sanki arabanızın tek alıcısı onlarmış, onlara mecburmuşsunuz gibi bi tavırda olurlar. Örneğin 100.000 e ilan koyarsınız pat 90.000 verim diye pişkin pişkin mesaj atarlar. Yada takas teklif ederler takastan önce tek akıllı kendileri gibi fiyatıda şişirirler üste 5 verim hocam diye mesaj atarlar.
Tek çare malum sitenin ilan ücretlerini yükseltmesi.
bunlar da ilginizi çekebilir