Yarın itibari ile yollarda sık sık görmeye başlayacağımız araçtır. Servis çeşitleri genellikle ford transit in eski ve yeni jenerasyonları, vw crafter, mercedes sprinter, karsan j9/j10 dur. Okul servisi şoförleri ise genel olarak gergindir. Sonuçta sorumluluğu altında 20 kadar çocuk ya da genç vardır, bir de üstünde öğrencileri zamanında okullarına yetiştirmek vardır. Arada sırada da kendilerine problem çıkaran öğrenci velileri... Ancak dikkatli ve yetenekli kişilerdir. Yollarda pek hata yapmazlar, dar dar sokaklara o uzun crafter leri sığdırırlar, köşelerde park halindeki araçlara olur da sürterlerse muhakkak hasarı öderler. Zor iştir, sabır işidir, Allah yardımcıları olsun.
yarın sabah istanbul trafiğinin sebebi olacak olan taşıtlardır.
Okul servisi şoförünün açtığı başlıktır ve her maddeye ayrı gülmemi sağlamıştır . Hayır ben mi Türkiye'de yaşamıyorum acaba ??? Önüme kıran okul servisleri kandırıldılar mı yoksa ?
Sürücülerinin psikolojik sınavlara girmesi gerektiğini düşündüğüm araçlardır. Hem çocukların sesi hem trafik onları bunaltır. Zor iştir. Hakkını vermek daha zordur. Karton koli değilde, çocuk taşıdıklarını unutmadan araç sürmelilerdir. Bazıları F1 e adaydır. Bi kaç kendini bilmezi camdan dışarı çektiğim ve sallayarak kendine getirdiğim olmuştur.
efsane j9un yeri ayrıdır.
Otokar Sultan(140s,145s,comfort,mega...)
Karsan j9,j10
Fiat Ducato
Peugeot Boxer
Citroen Jumper
Opel Movano
Renault Master
Ford Transit
VW Crafter
Mercedes Sprinter

bunlar da ilginizi çekebilir