• / 4
Öğrenci olup da araba merakı olan kişilerin bakması gereken başlıktır.
Şimdi ilk olarak öğrenci arabası nasıl olmalı? Bir kere sportif görünmeli yada farklı olmalı ki dikkat çeksin. İkinci en önemli şart az yakması, e öğrenci adam gezecek yakıta para yetiştirmek dert olmamalı. Üçüncü olan şart ise her ustanın anlayabileceği bir araba olmalı ki bir problem çıktığında ailenin haberi olmadan sanayide sorunu çözülebilsin. Öğrencilik dönemi için benim önerim kaskosu olan bir 2006 ford fiesta s tdci'ıdr. Kaskolu olması şarttır. Bir diğer önerim ise Ford Ka.
s tdci'ı arada aile ile de kullanacağımdan alamayıp 4 kapı 1.6 tdci aldığım durumdur öğrenci olarak.
malum ford dizel'in ustası da parçası da boldur. Araba şık durur,spor durur, az yakar, kendi sınıfında iyi kaçar. Öğrenci için bulunmaz nimettir.
Neye gücün yetiyorsa onu al dedirten hededir.
Bir diğer seçenek için: (bkz: renault clio 1.5 dci) az yakar, sınıfına ve motoruna göre iyi gider, bir kaç ufak değişiklik ile yakışıklı da görünür.
Kafamın çok karışık olduğu hededir. Bu karışıklığın sebebi yakın gelecekte gerceklestiremeyecegim için olsa gerek. Ancak +90hp olsun isterim ben şahsen bu yüzden alfa 147, fiat marea/liberty ilk araç için düşünülebilir.
Opel corsadir derim . Hele bir de trafiksiz yol ise servisten 1-2 arkadaş bulunca da otobüsten ucuza gidiyorsun neredeyse . Bazi hatlar var otobüs 4-5 lira mesela 139 Üsküdar sile beyaz otobüsler öğrenciye 6 normal 9 .
Günümüz öğrencileride maşallah dedirtecek potansiyel vardır. F30lar c'ler sciroccolar a5'ler ile okullarına doğru her sabah yola çıkan arkadaşlarım mevcuttur. Vel hasıl kelam bütçe neye yeterse odur öğrenci Arabası.
öğrenci arabası akbil ile çalışır, sen süremez arkaya doğru soförün bahsettiği boşluğu ararken yolu bitirirsin.
Edit: Özel okullu bebeler haric de!
İkinci el alınacaksa az birazda arkadaşlarla gezmek seviliyorsa Renault Twingo önerebiliceğim araçlardır.
İç hacim, Şirin tasarım ve ucuzluk...
aslında maddiyat, cinsiyet gibi etmenlerle değişiklik gösteren araçlardır.

(bkz: alfa romeo 147)

(bkz: volkswagen polo)

(bkz: mini cooper)

(bkz: nissan micra)
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir