Yolun olmadığı her yerdir.
Bİr kere tattınız mı bağımlılık yapar, yol olsa bile çıkasınız gelir.
profesyonel olarak yapmak biraz maddiyat ister ama küçük bir suv olarak oldukça eğlenebilirsiniz.

Bütçe düşük ise tüm donanımlardan önce alınması gereken (bkz: bf goodrich) all train lastikler olması gereken yarış,eğlence,gezinti vb. dir.
4.6L V8 Land ile doğanın içinde gezerken doğanın ne kadar korunması gerektiğini anlatmaya çalışmaktır.
Profesyonel olarak yapılan off road yarışmalarında pilottan çok aracın dışında rota çizen çamurda debelenen ve direktifler yağdıran co-pilot arkadaşların efor sarfettiği extreme motor sporu.

--- spoiler ---
3.SOFFDER Mahalli Offroad Yarışı, 24 Temmuz 2016 tarihinde Sapanca Offroad Kulübü tarafından Sapanca Belediyesi katkılarıyla Soğucak Yaylası mevkiinde Samanlı dağlarının güzel doğasında düzenlenecek.

Offroad severlerin her sene ilgiyle beklediği bu etkinlik, insanların doğayla baş başa kaldıkları harika bir kamp ortamıyla başlayacak. 24 Temmuz Pazar günü hem yarışmacılar, hem de seyirciler için çok keyifli ve renkli offroad yarışıyla sona erecek.

Yarışın gerçekleştirileceği 2.5 km. uzunluğundaki Soğucak Yaylası etabı, 10 adet kapıdan oluşuyor. İkili kalkış olarak koşulacak olan ve saat 12.30’da başlayacak etap 3 kez geçilecek.

Yarışma direktörü Tolga CANVAR; organizasyon öncesi yaptığı açıklamada “SOFFDER olarak, organizasyonun en büyük destekçisi başta Sapanca Belediyesi olmak üzere, bütün görevli arkadaşlara ve uzaktan yakından desteğini esirgemeyen spor kulüplerine teşekkür ederiz.” diyerek tüm doğa ve offroad sevenleri haftasonu Sapanca’ya davet ettiklerini açıkladı.
--- spoiler ---
tosfed'den

--- spoiler ---
Karadeniz Offroad Kupası'nın 2. Ayak yarışı Trabzon Offroad Kulübü'nün (TROFF) organizatörlüğünde, 24-25 Eylül 2016 tarihinde Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yapılacak. Trabzon Valiliği, Akçaabat Belediyesi, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve TROFF'un yoğun çaba ve ilgileri ile hazırlanan yarış, Trabzon’da bu yıl ilk yarışı olması sebebiyle bölgede yılın en önemli yarışlarından birisi olarak spor alanında tüm camiayı kucaklayacak olmasından dolayı büyük önem taşıyor.

Organizasyon 24 Eylül 2016 Cumartesi günü motosiklet gösterileri ve kamp eğlenceleri ile başlayacak olup, yarışmanın startı pazar günü saat 10.00'de verilecek. Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan’dan 30 araç ve 60 sporcunun katılacağı büyük heyecan 18.30’da yarışma alanında gerçekleştirilecek ödül töreniyle son bulacak.

Offroad aracının kıyasıya mücadele edeceği seyirci etabı, seyri kolay ve seyir keyfi yüksek olacak şekilde büyük bir özenle hazırlandı. Halihazırda günübirlik ziyaretçilerin en fazla tercih ettiği ilçe olan Akçaabat’ta, yarışın halk tarafından da uzun zamandır beklenmesi sebebiyle oldukça kalabalık bir seyirci kitlesi bekleniyor.

TROFF başkanı Mustafa Güner; "Cumartesi günü motosiklet ve offroad araç gösterileri daha sonra kamp ateşi etrafında güzel aktiviteler, eğlenceler düzenlenerek festival havası yaratacağız. Hem kolay ulaşılabilir olduğu, hem de offroad yarışlarına uygunluğu bakımından şehir merkezinde bir alanı tercih ettik. Pazar günü doğal parkurda verilecek start ile devam edecek mükemmel seyir ve adrenalini yüksek, heyecan dolu, engelli parkur yarışmanın heyecanını artıracaktır. Yarışımız güzel bir havada gerçekleşecek olup hafta sonu şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyen, hem eğlenip hem de büyük bir heyecana şahit olmak isteyen ailelerin çok rahatlıkla izleyebilecek olduğu, offroad araçları ile neler yapılabileceğini fark etmeleri ve görsel şölen halinde seyretmeleri için şenliğimize tüm sporseverleri ve Trabzonluları davet ediyorum." sözleriyle ifade etti.
--- spoiler ---
Coupe araçtan kurtulup nissan skystar pick up ile dağdan dağa atlamak istediğim etkinlik şeysi
Türkiye de izlenecek tek off road programı; İzci Team
Traktörle de çok keyifli olan eylem ama kabinsiz traktörlerde biraz korkutucu olabiliyor.
bunlar da ilginizi çekebilir