bunlar toplumun kanayan yarası,

bunlar babadan oğula nesil heralde.

piyasaya yeni sürülen modelleri tanıtma amacıyla yapılan test videolarının değişilmez tipleri. tanıtımı yapan ekip araç hakkında bilgi verme amacını taşır ve o araç hakkında iyi-kötü yanları anlatır. kimi objektif olmayabilir o ayrı konu. açık bırakılan yorumlarda aracı kullananlar veyahut kısa süreli test edenlerde iyi kötü deneyimlerini paylaşırlar.

bunlar da videoyu izlemeden, aracı bilip öğrenmeden kullanmakta/kullanmış olduğu modelin marka fetişizminin vermiş olduğu gözü dönmüşlükle bodoslama atlar örnek: "yaaau o parayı buna verceme gider 20xx model x marka y model araba alırım, en azından 2.eli var" şeklinde bombayı bırakır.
lan arkadaş arabandan memnunsan git fulle deponu kendini tatmin et. adam o arabayı anlatıyo senin yorumuna sunuyo, o arabayı değerlendiriyo ve senin de bilgilenmeni, bilgilendirmeni istiyo. sen kalkıp alakaya maydanoz bi şey söyleyip boş yer kaplıyosun, orada sunulan emeğe saygısızlık ediyosun. bu galerici zihniyetli adamlar yüzünden pek yorum okuyup kafa bulandırmak istemiyorum. he güzel yorumlar yapan da var. ama her kategorideki youtube videosunda böyle malca yorumlar var. belki buradaki sözlükçülerin de dikkatini çekmiştir. azalarak biterler inş.

rahatladım yaau.
insanların dinlemeyi, akıl yürütmeyi bıraktıklarının güzel bir örneği. herkesin saplantıları var ve herkeste bu saplantıların olduğunu düşünüyorlar. Misal ben volkswagen golf'e binmem, mantıklı bir otomobil ama binmem yani. bu bir tarz meselesi, bana anlayış göstermek zorundasın arkadaşım.
Biz kapatalim komple ekşiye gecelim arkadaslar he konusalim modlarla tovbe yarabbi sabah sabah sinir oldum yok apaci oturusu yok su yok bu
Sirf bu yuzden o model arac alinmaz. Bahsedilen onermedeki x ise genellikle vwdir.

-Sözlugun taniminda "arabaya dair her sey" diyor. Bu yuzden icinde araba olan hedeyi elestirmeyelim.
Şimdi bazı abilerimiz arabadan pek anlamıyor ya da ilgili değiller.Kısmen yanlış tercih yapmış olsalar da,o paraya şunu alırım,şu şu vs özellikleri daha iyi diyerek pişman etmemek lazım.Hayırlı olsun güle güle kullan demek daha iyi olabilir.Tercih size kalmış
Forumlarda sık görülen insan tipi. Lancer Evo sorarsın benzin pahalı 330d bak der. 330d sorarsın onun mtvsi yüksek sen en iyisi passat al der. Passat bakarsın bakım masrafı çok sen polo al der bu böyle gider
Kimi önermeler için doğru bulduğum, ancak kimi önermeler için ise saçma bulduğum görüş. Elbette ki derseniz ki, abi işte MX5 alacağın fiyata i30 alırsın hem ikinci eli ve parçası olur mantığı veya yeni Passat 2.0 TDI alsana ne uğraşacaksın 330i ve C 320 ile mantığı çok komik de; özellikle sınıf belirlemeyip, sırf sıfır olduğu Polo alacağına az kullanılmış DS5 al mantığı garip değildir.
bunlar da ilginizi çekebilir