• / 2
finlandiya menşeili lastik üreticisi

wr d3 ve d4 serisi kar lastikleri çok başarılıdır.
Bakmayın piyasada pek tanınmadığına kar lastiğinde good year,michelinden daha üstün bir lastiktir.
Kışın memleketi İskandinavya'nın lastiğidir. Haliyle kış lastikleri de meşhur oluyor. Fiyatları hiç de ucuz değildir fakat avrupada yapılan kış lastiği karşılaştırma testlerinde hep zirveye oynar.
geçtiğimiz aralık'tan beri weatherproof modelini kullandığım sessiz, konforlu bir lastik markası. finlandiya menşeili, rusya üretimidir.
genel olarak kalitesiz lastiklerdir. az kullanımlık kar ve kış lastikleri tercih edilebilir ama 4 mevsim lastiklerini tercih etmemenizi tavsiye ediyorum. araçtaki en önemli parçada ucuza kaçmayın arkadaşlar. kaliteli bi lastik, agresif olmayan bi sürüşle 2-2.5 yıl 50-60k kilometre rahat götürür.kısacası bunu alacağınıza yerli alın bu yerli lastiklerin yanında 5 para etmez.
185/65r14 ebatında tanesine 170 lira para verdiğim, etiket değerleri yerli lastiklerden çok daha iyi, bahsettiğim ebat için weatherproof modelinde treadwear değeri 420 olan lastiktir.

(bkz: lastik etiketi)
2016 üretimli Waterproof modelini kullanacağım lastik. edit gelecek.
2016 üretimli wr d4 modelini kullanmaya başladığım lastik. soğuk hava ıslak zeminde harika performans gösteriyor. ayrıca sessiz. tek dezavantajı daha fazla benzin yaktırıyor diorlar, ama ben tecrübe etmedim, hala aynı yakıyor aracım.
Kış lastiği konusunda en iyi firmalardandır. Arkadan çeker ve sınırlı kaydırmalı diferansiyeli olan bir araca takınca, kar tutsa da eğlensek dedirtir. Buzda bile kontrolü bırakmaz kolay kolay.
ekim ortasından beri wr d4 modeli kar lastiklerini kullanıyorum. 2016 32. hafta üretimi lastiklerim. aracım mitsubishi colt cz3. aşırı derecede memnunum. konforlu, sessiz, ıslak zeminde frenlemesi yazlık lastiklerim bridgestone turanza t001'den daha iyi. ve bonus, 4 lastiği 684 liraya aldım n11.com'dan. 3 gün içinde de evime kadar gönderdiler. kar yağışını bekliyorum, sağlam bir kar yağsın test edeceğim. beni utandırmayacağına eminim.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir