230 beygir gücündeki, döneminin en hızlı hothatch'lerinin başında gelen otomobil. Nissan'ın benim için uzmanlık projesidir, petrolhead adamın kalbini küt küt attırır.

1990 - 1995 yılları arasında üretilmiş, 1.998 litrelik turbo beslemeli bir motora sahip bir otomobilden bahsediyorum. 6000 devirde tam 230 beygir üretiyor, 3600 devirden itibaren ise 275 nm torku ayaklarınız altına seriyor.

Bu kadar güçlü bir otomobili bir de 4 çeker yapmışlar, bu safi hayvanlık. Keşke benim olsa dediğim nadir oyuncaklardan.

Nissan Sunny Gti-R teknik özellikleri
Yılına göre saçma sapan bir güce sahip araba. Elin gavuru yıllar önce bunu yapmış, biz iki elimizle bir şeyi doğrultamadık.
Nissan'ın en köklü ve Renault öncesi en başarılı modellerden biri olan Sunny'nin türevidir. Nedense diğer 90'lar hot-hatchleri arasında underrated kalmıştır.
"eskiden saygı vardı saygı" deyiminin otomobilde şekil bulmuş hallerinden sadece birisi. insan görünce üzülüyor, bir sektör bu kadar mı göçer? gelişen teknolojinin aksine bu kadar mı kalite ayaklar altına iner... rekabet, küreselleşme ve kızışan piyasa maalesef kalite denilen tatmini sadece dış tasarıma etki eder hale getirmiştir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri