Nissan'ın Avrupa pazarı için Barcelona fabrikasında 2014 yılından beri ürettiği model. Ülkemize ise bugün yapılan lansman sonucunda girecek, fiyatlar 59-81bin tl bandında olduğu söyleniyor. 3 farklı donanım seviyesi ve 2 motor seçeneği var. 1.2 benzinli dig-t motor 115 hp güç veriyor ve manuel ya da xtronic şanzımanla tercih edilebiliyor bir de dizel ünite var o da 1.5dci 110 hplik renault-nissan ortaklığından doğan ve Yeni Megane'da da kullanılan motor. Bu ünite sadece manuel tercih edilebilecek. Araçların Haziran'da satışta olacağı da yine söylenenler arasında
Sözlükten lansmana giden arkadaşlar vardır büyük ihtimalle daha fazla detay bekliyoruz
Çizgileri oldukça dinamik olan, beğendiğim otomobil. Fiyat aralığı da bence güzel seçilmiş, bol bol görebiliriz.
Fiyatlandırma için spy foto burada.
arkası bana peugeot u hatırlatan araba.
ön kaput ve arka farlarını renault'ya benzettiğim otomobil olmuştur.
Nissan'ın ihtiyacı olan model. Uzun zamandır neredeyse sadece Crossover ve SUV ile yol alan Nissan'ın kompakt bir modele ihtiyacı olduğu aşikardı. Dış tasarım iddialı, kendini kanıtlamış motorları var ve fiyatları rekabetçi. Başarılı olacak gibi görünüyor.
ülkemizdeki satış fiyatı 59.900 tl'den başlamaktadır. hiç fena değil bence.
hakkında şöyle bir basın bülteni bulunandır:

--- spoiler ---
nissan’ın 5 kapılı kompakt hatchback modeli pulsar, markanın yenilikçi ve dinamik yapısını heyecan verici bir şekilde sunuyor. kabin genişliğinde yeni standartlar sunan pulsar, 59.900 tl’den başlayan fiyatlarla haziran ayından itibaren türkiye’de satışa sunuluyor.

nissan’ın inovasyon ve teknolojiye olan tutkusu son yıllarda aile otomobili kavramına köklü değişiklikler getirdi. suv sınıfının lider modellerinde bulunan nissan tasarımı ve ürün yaklaşımı şimdi de kendini 5 kapılı bir aile otomobili olan pulsar’da gösteriyor.

cesur ve dinamik tasarımı, cömert bir yaşam alanıyla birleştiren pulsar, kompakt sınıfa nissan’ın artılarını ve çekici görünümünü sunuyor. pulsar, aynı zamanda nissan’ın akıllı tasarımlarını ve teknolojik yeniliklerini daha geniş kullanıcı kitlesine yaymayı amaçlıyor.

pulsar, nissan connect multimedya sistemi ile nissan sürücülerinin ve kullanıcılarının yolculuklarını daha keyifli hale getiriyor. bu sistem, 7”’lik yansıma yapmayan yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı, navigasyonu ve geri görüş kamerasını bir arada sunarak sürüş deneyimini zenginleştiriyor.

öncelikli olarak avrupa ülkeleri için tasarlanan pulsar, nissan’ın barcelona’daki üretim merkezindeki bantlardan çıkıyor. nissan’ın v-motion ve bumerang formu verilmiş ön ızgarasıyla kendine has bir yüz ifadesine sahip olan otomobilin karoserinde de enerjik kıvrımlar ve kaslı çizgiler ön planda tutuldu.

qashqai ve x-trail’e güçlü bir duruş kazandıran tasarım dna’sıyla şekillenen pulsar, güçlü çizgileri seçkin ve atletik bir form oluşturmak için birleştiriyor. nissan suv ailesinin üyeleri gibi belirgin ve keskin hatlara sahip olan otomobilin tavan çizgisi de geriye doğru alçalarak ortaya dinamik, atletik ve hareketli bir profil çıkarıyor.

pulsar’ın kendinden emin ve premium dokunuşlu dış tasarımı araç içine geçince de sürüyor. kaliteli malzemeler ve sade bir tarzın hakim olduğu iç mekan, pulsar’ın zengin donanımıyla da tam uyum gösteriyor.

nissan’ın yenilikçi teknoloji ve araç sahiplerine daha düşük maliyet sunmak için gerçekleştirdiği çalışmaların sonuçları, pulsar’ın tamamı turbo beslemeli güç ünitelerinden oluşan performanslı ve verimli motor ailesinde de görülüyor. 3 farklı motor ve şanzıman seçeneğiyle türkiye yollarına çıkacak olan pulsar, suv segmentinin lideri olan qashqai’de kendini ispatlamış turbo beslemeli motorlardan 1.2 litre manuel, 1.2 litre otomatik ve 1.5 litre manuel şanzıman seçeneklerine sahip olacak. 1.2 litrelik silindir hacmine sahip olan benzinli dıg-t motor 115 hp güç üretirken, 1.5 lt’lik dizel dci motor 110 hp güç ve 260 nm maksimum tork değerlerine ulaşıyor.

nissan’ın verimli “downsizing-hacim küçültme” felsefesinin ürünü olan pulsar’ın motorları, 95 g/km’nin altında kalan co2 emisyon değerleri ile segmentinin en çevrecileri arasında yer alıyor. pulsar, ayrıca nissan’ın gelişmiş x-tronic otomatik şanzımanına da sahip. manuel ve otomatik şanzımanların en iyi yönlerini sunmak üzere tasarlanan x-tronic, alt devirlerde sarsıntısız bir güç aktarımıyla beraber, daha üst devirlerde motorun gücünü hissettiren sürekli ve performanslı vites geçişleri sağlıyor.

şehir kalabalığında sürücüsünün işini kolaylaştıran boyutlarının yanında, 2.700 mm ile sınıfının en uzun aks mesafesine sahip olan pulsar, akıllıca tasarlanmış iç yerleşimi sayesinde rakiplerinin önünde diz ve omuz mesafesi sunuyor. 692 mm’lik arka koltuk diz mesafesi sınıfının en iddialılarından biri olarak dikkat çekerken, bulunduğu segmentteki pek çok rakibini geride bırakıyor. kabin içerisinde sunduğu geniş ve ferah yaşam alanına ek olarak 385 litre bagaj hacmi ile dikkat çeken bir yükleme alanına sahip.

nissan türkiye genel müdürü sinan özkök, pulsar modelinin kendilerine yeni bir güç kattığını söylerken, suv modelleri ile yakaladıkları başarıyı c-hb segmentine de taşımak istediklerini belirtti. c-hb segmentinin devamlı büyüyen bir pazar olduğunu ifade eden özkök, “mart ayındaki navara lansmanından sonra pulsar ile birlikte pazara 2 ay içinde yeni bir ürün sunmanın heyecanını yaşıyoruz. kararlı büyüme stratejimiz çerçevesinde pulsar’ın satışlarımıza yeni bir ivme kazandıracağını düşünüyoruz. nissan pulsar; dinamik tasarımı, cömert iç hacmi, turbo motorları ve 59 bin 900 tl’den başlayan lansman fiyatlarıyla bu pazarda rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlayacak” dedi.
--- spoiler ---
Güvenlik testinden güzel sonuç çıkarmış,teneke egea yerine düşünülmesi gereken arabadır.
euro ncap sonucu
Edit:İmla
Nissan'ın şu sıralar sadece crossover ve SUV modeleri satışları üzerine odaklanması nedeniyle uzun zamandır eksikliğini hissettiğimiz ve ciddi şekilde potansiyel sahibi olan kompakt hatchback sınıfında bulunan yeni modelidir. İsmini eski modellerinden alır.

1.2 lt turbo, 115 bg benzinli (otomatik ve manuel) ile 1.5 dci, 110 bg dizel (sadece manuel şanzıman) motor seçeneklerine sahiptir.

Tam fiyat listesi şu şekildedir:

dig-t 115 benzin düz vites visia 59.900 tl
dig-t 115 benzin x-tronic (a/t) visia 66.900 tl
dig-t 115 benzin x-tronıc (a/t) tekna 72.300 tl
dig-t 115 benzin x-tronıc (a/t) n-tec 76.300 tl
dCi 110 dizel düz vites (m/t) visia 72.850 tl
dCi 110 dizel düz vites (m/t) tekna 78.250 tl
dCi 110 dizel düz vites (m/t) n-tec 82.250 tl
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri