nissan'ın yeni orta boy hafif ticari modelidir.

firmanın yayınladığı bir ipucu görselinde aracın sadece ön kısmı görünüyor ve buradan, markanın hafif bir değişim içinde olduğu tahmin ediliyor. ayrıca anladığımı kadarıyla nv300'de, qashqai ve juke gibi binek modellerle benzerlik sağlaması açısındn nissan’ın “v-motion” ön panjuru kullanılmış.

markanın avrupa pazarında popüler olan primastar modelinin yerini alacak olan nv300, doğal olarak nv200 ile nv400’ün arasında konumlanacak. şimdilik elimizde çok bir bilgi yok; güç çıkışı, euro6 dizel motorların ekonomi değerleri, yük kapasitesi ve fiyat gibi bilgiler eylül ayında hanover motor show’da açıklanacak. kendisinin ise eylül ayını takiben sonbahar aylarında satışa çıkması bekleniyor.
Oldukça büyük rekabet olan bir sınıfta kendine pazar payı arayacak olan hafif ticari. Motor seçenekleri ve yükleme kapasitesi tipinden çok daha önemli. Bol şans!
uefa şampiyonlar ligi'nin lcv resmi sponsoru nissan'ın final maçı öncesinde sunmayı planladığı model. san siro'ya turnuvanın resmi bayrağını taşıyacakmış. iyi reklam olur.
Yerine geçtiği model gibi Renault Traffic'in platform kardeşidir.

(bkz: Badge Engineering)
renault trafic'in platform kardeşi olması muhtemel araç.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri