bazı öncü yabancı kaynaklar her ne kadar huracan'ın tam olarak bir lamborghini olmadığını söylese de kendisi hırçın modellerinden birisi. Gallardo'nun varisi.

GTR ise artık tüm dünyaya rüştünü ispatlamış bir süper araba.

Huracan'ın rwd versiyonları olsa da gtr karşısına 4 çeker versiyonunu çıkarmak çok daha doğru.

Huracan'in kalbinde 5.2 litrelik bir v10 yatıyor. Bu motor 610 beygir güç ve 560 nm tork üretiyor ve 4 çeker sistemle yere aktarıyor. 3.2 saniyede 0-100 hızlanmasını tamamlıyor. ortadan motor 4 çeker düzenine sahip.

GTR'ın ise kalbinde güncellenen bir v6'nın yattıgını artık hepimiz biliyoruz. Bu motor 550 beygir güç ve 660 nm tork gücü üretiyor. 0-100 hızlanması 3 saniye içerisinde bitmiş oluyor. Önden motor ve 4 çeker düzene sahip. ortadan motorlu rakibine göre şanzımanının arkada bulunması ile ağırlık dağılımını kusursuz seviyeye çekiyor. üstelik pistlerde G kuvveti yeme makinesi olarak görünüyor.

Kağıt üzerinde Huracan birazcık daha iyi gibi görünse de benim tercihim GTR olurdu. Birazcık japon spor otomobiline olan düşkünlük ve birazcık daha g kuvveti yeme merakı bu sonucu doğuruyor olabilir. Karşısındaki rakibi hiç de boş değil.

ikisinin de tasarım konusunda galibini belirleyemiyorum. ikisi de çok şahane otomobiller fakat lamborghini dediğinin kapıları yukarı dogru açılır kardeşim. ne o öyle taksi gibi kapısı var. (bkz: swh)
hemen gelip fiyat konusuna el atayım. zaten bir huracan parasına 2 tane gtr hadi taş çatlasın 3 tane gtr alıyorsun be baboş. tamam tamam fiyatı bir kenara bırakacak olursak benim kararım kesin. tabii ki gtr'ı seçerdim. çok daha karizmatik ve ruhlu bir makine olarak geliyor huracan karşısında.

(özendim ben de hemen bi karşılaştırma başlığı açacagım)
Pistte hangisi alır tartışılır ancak Gtr 'nin sesini dinlemeden uyuyamam...GTR👍
Akıl Huracan diyor ama gönül GT-R. Ve yüzyılın karşılaştırmasına gelecek olursak
(bkz: Lamborghini Huracan Performante vs Nissan GT-R Nismo)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri