türkiye'de ender görülen rolling yarışlarından biri. bu kapışmanın kahramanları ise nissan gtr yani nam-ı diğer godzilla ve isveçli supercar üreticisi koenigsegg'in ilk gözbebeklerinden ccx modeli.

mevzu bahis çekimde bu ikiliye porsche 911 turbo, bmw m3 ve kameranın bulunduğu mercedes e63 amg eşlik ediyor. bence videonun asıl yıldızı kesinlikle mercedes oldu 320km/h'ye vuran top speedi ile.

ccx hiç öyle sıradan bir araba değil. 4700cc v8 motoru 806ps@7000rpm ve 920nm@5500rpm çevirebiliyor. 0-100km/h hızlanması 3.2 saniye, 0-200km/h 9.8 saniye ve top speed olarak 395km/h görebilen bir makine.

muhtemelen godzilla aşırı yüklemeye sahip ve bunun yanında 3-4 milyon dolar değerindeki koenigsegg sahibi aracını fazla zorlamamış. gerçi çekimin sonunda araçlar 300km/h gibi hızlarda seyrediyor.

ne dersek diyelim, godzilla yine farkını ortaya koymuş kesinlikle.
godzilla'nın 2000+hp'ye sahip olduğunu düşündüğüm video. çekimi yükleyen arkadaşın kanalını biraz göz atayım dedim, nissan gtr r35 alpha başlığına sahip şöyle bir video ile karşılaştım.

koenigsegg sahibi ne yaparsa yapsın, bu canavarı yiyemeyeceği aşikarmış.
nerede çekildiğini çok merak ettiğim kamera görüntüleri. 300 kilometre hızı trafiğe açık hangi alanda yapabilirsin, aklım almıyor. daha geçen gün çin'de bir koenigsegg agera kaza yapmış diye haberleri çıkmıştı. hiç akıllanmayacağız.
bir petrolheade kalp krizi geçirtecek güzellikleri aynı karede buluşturmayı başarmış video.
ford mustang'in eksik olduğu buluşma. bunların arasına bir amerikan muscle car yakışırdı.

o değil de gtr nasıl uzadı be...
Bir Skyline GT-R manyağı olarak Koenigsegg'in yanında başka hiçbir araç karşılaştırılamaz.
Üzgünüm P1,LaF...
Akfiratta 1.7corsa type r la olani iyyy apacidir, koenigsegg li godzillali olani muhtesem karelerdir. Ilginc bir yer burasi
Edit:yol edirne istanbul yoluna benziyor
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri